IDNO: 1015600024528
ActivEUROMONT 71 SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 17.07.2015, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1015600024528 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de BALAN ION. Capitalul social este deținut de BALAN ION (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), EUROMONT 71 SRL a raportat o cifră de afaceri de 299.600 lei și un profit net de 89.258 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 64/100 (clasa A).
Nu sunt disponibile date de contact.
Hartă bazată pe adresa: MD-2012, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Alexandru cel Bun, 97, ap.(of.) 10A
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: C2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #146 din 228.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
300 K MDL
359.2% vs 2024Profit net 2025
89 K MDL
93.3% vs 2024Total Active
673 K MDL
2 salariațiCapital Propriu
385 K MDL
ROE 23.2%Scor Bonitate
64/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | 26 K | 19 K | 11 K | 11 K | 3 K | — |
| Active circulante | — | 546 K | 312 K | 303 K | 303 K | 331 K | 673 K |
| Total Activ | — | 572 K | 331 K | 314 K | 314 K | 334 K | 673 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | — | 335 K | 297 K | 249 K | 249 K | 295 K | 385 K |
| Datorii termen lung | — | 104 K | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | — | 133 K | 33 K | 65 K | 65 K | 38 K | 289 K |
| Total Datorii | — | 237 K | 33 K | 65 K | 65 K | 38 K | 289 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | — | 1.1 M | 164 K | — | — | 65 K | 300 K |
| Costul vânzărilor | — | 488 K | 90 K | — | — | 7 K | 168 K |
| Profit brut | — | 564 K | 75 K | — | — | 58 K | 132 K |
| Rezultat operațional | — | 375 K | -31 K | -48 K | — | 49 K | 101 K |
| Profit net | — | 333 K | -37 K | -48 K | — | 46 K | 89 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | — | 4.10 | 9.37 | 4.64 | 4.64 | 8.64 | 2.33 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | 4.01 | 9.08 | 4.63 | 4.63 | 8.63 | 2.26 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | — | 0.01 | 0.01 | 0.00 | 0.00 | 0.02 | 2.08 |
| Rata datoriilor % | < 50% | — | 41.5% | 10.1% | 20.7% | 20.7% | 11.5% | 42.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | — | 0.59 | 0.90 | 0.79 | 0.79 | 0.89 | 0.57 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | — | 53.6% | 45.5% | — | — | 89.2% | 44.0% |
| Marjă netă % | — | 31.6% | -22.7% | — | — | 70.8% | 29.8% |
| ROA % | — | 58.2% | -11.3% | -15.3% | — | 13.8% | 13.3% |
| ROE % | — | 99.4% | -12.6% | -19.3% | — | 15.6% | 23.2% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | 39.88 | 9.28 | — | — | 10.27 | 8.13 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | 9 | 39 | — | — | 36 | 45 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | 1.98 | 0.54 | — | — | 0.20 | 238.54 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "EUROMONT 71" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 359.2% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 29.8% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 2.33 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (64 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).