IDNO: 1015600000322
ActivATEGOSLAV SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 17.01.2015, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1015600000322 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de GOLOVCO ANATOLIE. Capitalul social este deținut de PÎNZARI NADEJDA, PÎNZARI VLADISLAV, PÎNZARI CONSTANTIN (50,00%), GOLOVCO ANATOLIE (50,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Transporturi rutiere de mărfuri. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), ATEGOSLAV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.250.629 lei și un rezultat net negativ de 1.069.878 lei, având 6 angajați. Scorul de bonitate estimat este 20/100 (clasa B).
+373 69 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2002, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Decebal bd., 19, ap.(of.) 3
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: H4941 — Transporturi rutiere de mărfuri · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #1 020 din 2 152.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
1.3 M MDL
59.8% vs 2024Profit net 2025
-1.1 M MDL
202.7% vs 2024Total Active
2.0 M MDL
6 salariațiCapital Propriu
990 K MDL
ROE -108.1%Scor Bonitate
20/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 1.3 M | 1.6 M | 1.4 M | 1.5 M | 1.3 M | 2.0 M | 1.2 M |
| Active circulante | 491 K | 159 K | 544 K | 765 K | 1.1 M | 1.5 M | 785 K |
| Total Activ | 1.8 M | 1.7 M | 1.9 M | 2.3 M | 2.4 M | 3.5 M | 2.0 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 981 K | 782 K | 856 K | 920 K | 1.0 M | 2.1 M | 990 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | 245 K | 185 K | 125 K | — |
| Datorii curente | 853 K | 933 K | 1.1 M | 1.1 M | 1.2 M | 1.3 M | 1.0 M |
| Total Datorii | 853 K | 933 K | 1.1 M | 1.4 M | 1.3 M | 1.4 M | 1.0 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 1.5 M | 1.1 M | 1.8 M | 2.2 M | 2.1 M | 3.1 M | 1.3 M |
| Costul vânzărilor | 1.1 M | 1.1 M | 1.5 M | 1.9 M | 1.8 M | 2.3 M | 2.0 M |
| Profit brut | 378 K | 5 K | 294 K | 355 K | 371 K | 814 K | -763 K |
| Rezultat operațional | 231 K | -187 K | 80 K | 68 K | 58 K | 396 K | -1.1 M |
| Profit net | 209 K | -199 K | 74 K | 63 K | 101 K | 1.0 M | -1.1 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.58 | 0.17 | 0.51 | 0.69 | 0.95 | 1.15 | 0.77 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | — | — | 0.68 | 0.94 | 1.13 | 0.77 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.34 | 0.03 | 0.21 | 0.36 | 0.64 | 0.42 | 0.15 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 46.5% | 54.4% | 55.5% | 59.6% | 56.7% | 40.8% | 50.8% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.54 | 0.46 | 0.45 | 0.40 | 0.43 | 0.59 | 0.49 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 25.0% | 0.5% | 16.2% | 15.9% | 17.3% | 26.2% | -61.0% |
| Marjă netă % | 13.9% | -18.8% | 4.1% | 2.8% | 4.7% | 33.5% | -85.5% |
| ROA % | 11.4% | -11.6% | 3.8% | 2.8% | 4.3% | 29.9% | -53.2% |
| ROE % | 21.3% | -25.4% | 8.6% | 6.9% | 9.9% | 50.6% | -108.1% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | — | — | 279.28 | 1719.32 | 74.11 | 1634.09 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | — | — | 1 | 0 | 5 | 0 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 7.54 | 8.21 | 5.67 | 6.15 | 6.09 | 3.41 | 1.97 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "ATEGOSLAV" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 59.8% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Compania înregistrează pierdere netă (-85.5%), situație care necesită măsuri corective urgente.
Lichiditatea curentă de 0.77 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.
Scorul de bonitate B (20 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
ATEGOSLAV SRL a participat la 3 proceduri de achiziții publice, dintre care 3 prin atribuire directă. A câștigat 3 proceduri, în valoare totală de 14 500 MDL.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...