indice logo
Login

GG LIFE-SOURCE SRL

Activ IDNO: 1022600029947
MD-2025, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Nicolae Testemițanu, 3/13 Înființat: 20.07.2022

GG LIFE-SOURCE SRL – profil companie

GG LIFE-SOURCE SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 20.07.2022, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1022600029947 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de CUȚAR ALEXANDR. Capitalul social este deținut de CUȚAR ALEXANDR (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate. Conform ultimei situații financiare disponibile (2023), GG LIFE-SOURCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 609.144 lei și un profit net de 13.029 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 8/100 (clasa B).

Date Generale

IDNO: 1022600029947
Cod CUIIO 41563910
Activitate (CAEN) G4791
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2022-07-20
Adresă: MD-2025, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Nicolae Testemițanu, 3/13
Cod ATU: 130

Contacte

+373 78 ●●● ●●●

+373 67 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2023

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: G4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 SMART CLICK SRL 181 644 152 MDL
  2. #2 SMADIC&CO SRL 136 165 199 MDL
  3. #3 TOP SHOP STUDIOMODERNA SRL 99 834 529 MDL
  4. #4 AD WEB INVEST SRL 52 156 512 MDL
  5. #5 MOLTREND SRL 47 134 834 MDL
  6. #6 MALL ONLINE SRL 47 122 665 MDL
  7. #7 KSESENVIC SRL 34 027 089 MDL
  8. #8 X-STORE COMPANY SRL 33 796 264 MDL
  9. #9 BIGSHOP SRL 33 380 459 MDL
  10. #10 RENOVAȚII IT SRL 25 072 493 MDL

Poziția companiei: #81 din 249.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2023 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2023

609 K MDL

332.8% vs 2022

Profit net 2023

13 K MDL

140.6% vs 2022

Total Active

209 K MDL

2 salariați

Capital Propriu

-19 K MDL

Scor Bonitate

8/100

B · Risc f. ridicat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 2 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2022 2023
Active imobilizate — 29 K
Active circulante 98 K 180 K
Total Activ 98 K 209 K

Pasiv

Indicator 2022 2023
Capital Propriu -32 K -19 K
Datorii termen lung — —
Datorii curente 130 K 228 K
Total Datorii 130 K 228 K

Profit & Pierdere

Indicator 2022 2023
Venituri din vânzări 141 K 609 K
Costul vânzărilor 53 K 242 K
Profit brut 87 K 367 K
Rezultat operațional -26 K 39 K
Profit net -32 K 13 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2022 2023
Lichiditate curentă > 1.5 0.75 0.79
Lichiditate rapidă > 1.0 0.17 0.22
Lichiditate imediată > 0.3 0.15 0.16
Rata datoriilor % < 50% 132.6% 109.1%
Autonomie financiară > 0.5 -0.33 -0.09

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2022 2023
Marjă brută % 62.1% 60.3%
Marjă netă % -22.8% 2.1%
ROA % -32.7% 6.2%
ROE % — —

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2022 2023
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 0.71 1.86
Durata stocajului (zile) < 60 514 196
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 51.61 43.46
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2023

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
B · 8 / 100 · Bonitate nesatisfăcătoare
8/25
Lichiditate
0.79
0/25
Solvabilitate
-9.1%
2/25
Profitabilitate
2.1%
0/25
Rentabilitate
—
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "GG LIFE-SOURCE" pentru perioada 2022–2023 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 332.8% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Marja netă de 2.1% este scăzută și indică presiune asupra profitabilității.

Lichiditatea curentă de 0.79 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.

Scorul de bonitate B (8 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.

Recomandări:

  • Optimizarea structurii costurilor pentru îmbunătățirea marjei nete.
  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.
  • Reducerea gradului de îndatorare (rata datoriilor: 109.1%) prin consolidarea capitalului propriu.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).