Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciAGRO SUCCES SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 26.03.2019, cu sediul în Cantemir. Compania este identificată prin codul IDNO 1019600015119 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de PURCEL VIOREL. Capitalul social este deținut de LUNGU CONSTANTIN (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase. Conform ultimei situații financiare disponibile (2021), AGRO SUCCES SRL a raportat o cifră de afaceri de 21.124.358 lei și un profit net de 1.646.667 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 32/100 (clasa BB).
Nu sunt disponibile date de contact.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-7315, rl. Cantemir, s. Capaclia
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: A0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #151 din 1 678.
Indicatori cheie · 2021 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2021
21.1 M MDL
1496.2% vs 2020Profit net 2021
1.6 M MDL
1215.6% vs 2020Total Active
14.3 M MDL
2 salariațiCapital Propriu
1.7 M MDL
ROE 98.9%Scor Bonitate
32/100
BB · Risc ridicatTendințe pe 3 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 53 K | 41 K | 275 K |
| Active circulante | 316 K | 1.1 M | 14.1 M |
| Total Activ | 369 K | 1.2 M | 14.3 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 151 K | 4 K | 1.7 M |
| Datorii termen lung | — | — | — |
| Datorii curente | 218 K | 1.2 M | 12.7 M |
| Total Datorii | 218 K | 1.2 M | 12.7 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 279 K | 1.3 M | 21.1 M |
| Costul vânzărilor | 109 K | 1.0 M | 18.4 M |
| Profit brut | 170 K | 281 K | 2.7 M |
| Rezultat operațional | 162 K | -122 K | 1.9 M |
| Profit net | 162 K | -148 K | 1.6 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.45 | 0.97 | 1.11 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.96 | 0.30 | 0.39 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.78 | 0.07 | 0.04 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 59.0% | 99.7% | 88.4% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.41 | 0.00 | 0.12 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 60.9% | 21.3% | 12.7% |
| Marjă netă % | 58.2% | -11.2% | 7.8% |
| ROA % | 44.0% | -12.4% | 11.5% |
| ROE % | 107.4% | -4156.8% | 98.9% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 1.02 | 1.32 | 2.03 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 358 | 277 | 180 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | 5.60 | 7.40 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2021
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "AGRO SUCCES" pentru perioada 2019–2021 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 1496.2% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 7.8% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 1.11 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.
Scorul de bonitate BB (32 puncte) indică un risc financiar ridicat. Se recomandă prudență în relațiile comerciale.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.