indice logo
Login

AROMENATURE SRL

Activ IDNO: 1021600017325
MD-4401, CĂLĂRAȘI, or. Călărași, Ștefan cel Mare, 9 Înființat: 16.04.2021

AROMENATURE SRL – profil companie

AROMENATURE SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 16.04.2021, cu sediul în Călărași. Compania este identificată prin codul IDNO 1021600017325 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de ȚÎCU GRIGORE. Capitalul social este deținut de ȚÎCU GRIGORE (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Cultivarea fructelor oleaginoase. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), AROMENATURE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.065.140 lei și un profit net de 40.456 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 20/100 (clasa B).

Date Generale

IDNO: 1021600017325
Cod CUIIO 41436442
Activitate (CAEN) G4791
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2021-04-16
Adresă: MD-4401, CĂLĂRAȘI, or. Călărași, Ștefan cel Mare, 9
Cod ATU: 2501

Contacte

+373 79 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Activități

Activități Licențiate (0)

Niciuna listată

Activități Nelicențiate (56)

Locație pe Hartă

Hartă bazată pe adresa: MD-4401, CĂLĂRAȘI, or. Călărași, Ștefan cel Mare, 9

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: G4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 SMADIC&CO SRL 116 901 021 MDL
  2. #2 SMART CLICK SRL 109 570 355 MDL
  3. #3 AD WEB INVEST SRL 104 690 251 MDL
  4. #4 TOP SHOP STUDIOMODERNA SRL 95 965 458 MDL
  5. #5 X-STORE COMPANY SRL 93 834 182 MDL
  6. #6 BIGSHOP SRL 50 167 436 MDL
  7. #7 FURNIZOR PRIM SRL 40 292 105 MDL
  8. #8 FLEXMAG GRUP SRL 32 883 645 MDL
  9. #9 RENOVAȚII IT SRL 27 440 578 MDL
  10. #10 MALL ONLINE SRL 24 301 918 MDL

Poziția companiei: #139 din 633.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

1.1 M MDL

10.9% vs 2024

Profit net 2025

40 K MDL

8072.9% vs 2024

Total Active

804 K MDL

2 salariați

Capital Propriu

180 K MDL

ROE 22.4%

Scor Bonitate

20/100

B · Risc f. ridicat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 2 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2024 2025
Active imobilizate 360 K 296 K
Active circulante 340 K 508 K
Total Activ 700 K 804 K

Pasiv

Indicator 2024 2025
Capital Propriu 140 K 180 K
Datorii termen lung — —
Datorii curente 560 K 624 K
Total Datorii 560 K 624 K

Profit & Pierdere

Indicator 2024 2025
Venituri din vânzări 961 K 1.1 M
Costul vânzărilor 604 K 426 K
Profit brut 357 K 639 K
Rezultat operațional 5 K 67 K
Profit net 495 40 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 0.61 0.81
Lichiditate rapidă > 1.0 0.43 0.68
Lichiditate imediată > 0.3 0.15 0.29
Rata datoriilor % < 50% 80.0% 77.6%
Autonomie financiară > 0.5 0.20 0.22

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2024 2025
Marjă brută % 37.2% 60.0%
Marjă netă % 0.1% 3.8%
ROA % 0.1% 5.0%
ROE % 0.4% 22.4%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 6.21 5.23
Durata stocajului (zile) < 60 59 70
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 6.11 4.30
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
B · 20 / 100 · Bonitate nesatisfăcătoare
8/25
Lichiditate
0.81
6/25
Solvabilitate
22.4%
4/25
Profitabilitate
3.8%
2/25
Rentabilitate
22.4%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "AROMENATURE" pentru perioada 2024–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 10.9% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Marja netă de 3.8% se situează la un nivel moderat.

Lichiditatea curentă de 0.81 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.

Scorul de bonitate B (20 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.

Recomandări:

  • Optimizarea structurii costurilor pentru îmbunătățirea marjei nete.
  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.
  • Reducerea gradului de îndatorare (rata datoriilor: 77.6%) prin consolidarea capitalului propriu.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).