Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciEMICON ENERGY SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 03.11.2020, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1020600037939 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de APOPEI DANIEL. Capitalul social este deținut de CORNIȚA NICOLAE (33,00%), BOICO MIHAIL (33,00%), APOPEI DANIEL (34,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), EMICON ENERGY SRL a raportat un profit net de 14.964 lei, având 1 angajat. Scorul de bonitate estimat este 49/100 (clasa BBB).
+373 68 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2075, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Mircea cel Bătrân, 28, ap.(of.) 31
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: K6629 — Alte activităţi auxiliare de asigurări şi fonduri de pensii · vezi toate companiile din domeniu
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
— MDL
Profit net 2025
15 K MDL
97.7% vs 2024Total Active
352 K MDL
1 salariațiCapital Propriu
342 K MDL
ROE 4.4%Scor Bonitate
49/100
BBB · Risc mediuTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | — | 810 K | 767 K | 741 K | 1.2 M | 932 K | 352 K |
| Total Activ | — | 810 K | 767 K | 741 K | 1.2 M | 932 K | 352 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | — | 778 K | 746 K | 608 K | 1.2 M | 859 K | 342 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | — | 32 K | 20 K | 133 K | 38 K | 73 K | 10 K |
| Total Datorii | — | 32 K | 20 K | 133 K | 38 K | 73 K | 10 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | — | 810 K | 1.2 M | 1.2 M | 1.2 M | 768 K | — |
| Costul vânzărilor | — | — | — | — | — | — | — |
| Profit brut | — | 810 K | 1.2 M | 1.2 M | 1.2 M | 768 K | — |
| Rezultat operațional | — | 810 K | 1.2 M | 1.1 M | 1.1 M | 711 K | -1 K |
| Profit net | — | 778 K | 1.1 M | 1.1 M | 1.1 M | 664 K | 15 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | — | 25.00 | 37.96 | 5.57 | 32.87 | 12.78 | 35.00 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | — | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 17.09 | 2.56 | 8.59 |
| Rata datoriilor % | < 50% | — | 4.0% | 2.6% | 17.9% | 3.0% | 7.8% | 2.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | — | 0.96 | 0.97 | 0.82 | 0.97 | 0.92 | 0.97 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | — | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | — |
| Marjă netă % | — | 96.0% | 94.0% | 91.4% | 90.8% | 86.4% | — |
| ROA % | — | 96.0% | 145.6% | 145.0% | 85.7% | 71.2% | 4.3% |
| ROE % | — | 100.0% | 149.6% | 176.7% | 88.4% | 77.3% | 4.4% |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "EMICON ENERGY" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Lichiditatea curentă de 35.00 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate BBB (49 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.