IDNO: 1019600027147
ActivTERRADENT 7 SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 13.06.2019, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1019600027147 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de CHELARI VICTOR. Capitalul social este deținut de CHELARI VICTOR (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), TERRADENT 7 SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.021.429 lei și un profit net de 3.320.459 lei, având 7 angajați. Scorul de bonitate estimat este 67/100 (clasa A).
+373 60 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2038, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Trandafirilor, 7
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: Q8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #42 din 847.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
12.0 M MDL
123.4% vs 2024Profit net 2025
3.3 M MDL
170.7% vs 2024Total Active
7.3 M MDL
7 salariațiCapital Propriu
4.7 M MDL
ROE 70.3%Scor Bonitate
67/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | 1.4 M | 1.3 M | 1.2 M | 1.1 M | 1.6 M | 2.3 M |
| Active circulante | 20 K | 305 K | 859 K | 905 K | 931 K | 1.8 M | 5.0 M |
| Total Activ | 20 K | 1.7 M | 2.2 M | 2.1 M | 2.0 M | 3.4 M | 7.3 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | -803 | -86 K | 238 K | 162 K | 175 K | 1.4 M | 4.7 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 21 K | 1.8 M | 2.0 M | 1.9 M | 1.8 M | 2.0 M | 2.6 M |
| Total Datorii | 21 K | 1.8 M | 2.0 M | 1.9 M | 1.8 M | 2.0 M | 2.6 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | — | 214 K | 1.2 M | 1.1 M | 1.9 M | 5.4 M | 12.0 M |
| Costul vânzărilor | — | 198 K | 600 K | 885 K | 1.5 M | 3.1 M | 6.2 M |
| Profit brut | — | 15 K | 594 K | 246 K | 417 K | 2.3 M | 5.8 M |
| Rezultat operațional | -1 K | -76 K | 372 K | 76 K | 248 K | 1.4 M | 4.0 M |
| Profit net | -1 K | -85 K | 324 K | 31 K | 173 K | 1.2 M | 3.3 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.96 | 0.17 | 0.44 | 0.47 | 0.51 | 0.91 | 1.93 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.03 | 0.06 | 0.04 | 0.03 | 0.06 | 0.40 | 0.74 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.03 | 0.06 | 0.04 | 0.03 | 0.05 | 0.39 | 0.73 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 104.0% | 105.0% | 89.2% | 92.3% | 91.2% | 58.8% | 35.3% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | -0.04 | -0.05 | 0.11 | 0.08 | 0.09 | 0.41 | 0.65 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | — | 7.1% | 49.7% | 21.7% | 22.3% | 42.1% | 48.3% |
| Marjă netă % | — | -39.8% | 27.1% | 2.7% | 9.3% | 22.8% | 27.6% |
| ROA % | -6.5% | -4.9% | 14.8% | 1.5% | 8.7% | 36.1% | 45.5% |
| ROE % | — | — | 136.4% | 19.1% | 98.6% | 87.6% | 70.3% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | 1.06 | 0.77 | 1.05 | 1.77 | 3.06 | 2.03 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | 344 | 474 | 348 | 206 | 119 | 180 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | 593.19 | 1713.53 | 103.87 | 190.98 | 470.20 | 1292.63 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "TERRADENT 7" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 123.4% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 27.6% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 1.93 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (67 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).