indice logo
Login

CITY SMILES SRL

IDNO: 1019600019140

Activ
MD-2004, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Mihai Viteazul, 10/1, ap.(of.) 103 Înființat: 16.04.2019

CITY SMILES SRL – profil companie

CITY SMILES SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 16.04.2019, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1019600019140 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de CRACIUN VLADISLAV. Capitalul social este deținut de CRACIUN VLADISLAV (50,00%), CRACIUN NELLI (50,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), CITY SMILES SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.611.550 lei și un rezultat net negativ de 11.914 lei, având 11 angajați. Scorul de bonitate estimat este 49/100 (clasa BBB).

Date Generale

IDNO: 1019600019140
Cod CUIIO 41331699
Activitate (CAEN) Q8623
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2019-04-16
Adresă: MD-2004, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Mihai Viteazul, 10/1, ap.(of.) 103

Contacte

+373 79 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Locație pe Hartă

Hartă bazată pe adresa: MD-2004, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Mihai Viteazul, 10/1, ap.(of.) 103

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: Q8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 S.O.S. SMILE DENTAL SERVICES SRL 225 673 981 MDL
  2. #2 DENTUS PLUS SRL 196 715 444 MDL
  3. #3 MAGNUM CLINIC SRL 105 568 746 MDL
  4. #4 SANELEN DENT SRL 77 595 173 MDL
  5. #5 Întreprinderea Municipală CENTRUL STOMATOLOGIC MUNICIPAL CHIȘINĂU 69 799 167 MDL
  6. #6 PUNTO BIANCO SRL 69 280 525 MDL
  7. #7 DD TOURISM SRL 58 575 201 MDL
  8. #8 DOCTOR ROMANIUC SRL 58 109 537 MDL
  9. #9 BOCCA BIONICA SRL 56 028 109 MDL
  10. #10 FIRMA CARACAȘ-DENTAL S.R.L. 46 837 161 MDL

Poziția companiei: #320 din 847.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

1.6 M MDL

61.1% vs 2024

Profit net 2025

-12 K MDL

123.3% vs 2024

Total Active

349 K MDL

11 salariați

Capital Propriu

330 K MDL

ROE -3.6%

Scor Bonitate

49/100

BBB · Risc mediu
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 273 K 341 K 300 K 385 K 308 K 251 K 196 K
Active circulante 62 K 39 K 266 K 78 K 116 K 133 K 153 K
Total Activ 334 K 380 K 566 K 463 K 424 K 385 K 349 K

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu -32 K 7 K 60 K 239 K 281 K 332 K 330 K
Datorii termen lung 279 K 260 K 437 K 210 K 132 K 43 K 17 K
Datorii curente 87 K 112 K 69 K 14 K 11 K 10 K 3 K
Total Datorii 366 K 373 K 506 K 224 K 143 K 53 K 19 K

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 414 K 639 K 765 K 858 K 1.0 M 1.6 M
Costul vânzărilor 180 K 291 K 320 K 326 K 420 K 710 K
Profit brut 233 K 348 K 444 K 532 K 580 K 901 K
Rezultat operațional -42 K 45 K 63 K -36 K 42 K 58 K -12 K
Profit net -42 K 39 K 54 K -36 K 36 K 51 K -12 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 0.71 0.35 3.88 5.72 10.95 13.46 55.73
Lichiditate rapidă > 1.0 0.05 0.09 3.17 0.62 0.11 0.16 5.83
Lichiditate imediată > 0.3 0.05 0.09 0.31 0.10 0.05 0.06 2.54
Rata datoriilor % < 50% 109.4% 98.1% 89.4% 48.3% 33.6% 13.7% 5.6%
Autonomie financiară > 0.5 -0.09 0.02 0.11 0.52 0.66 0.86 0.94

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 56.4% 54.4% 58.1% 62.0% 58.0% 55.9%
Marjă netă % 9.3% 8.4% -4.7% 4.2% 5.1% -0.7%
ROA % -12.4% 10.2% 9.5% -7.8% 8.6% 13.3% -3.4%
ROE % 547.6% 89.2% -15.0% 12.9% 15.4% -3.6%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 6.28 5.93 4.58 2.85 3.19 5.18
Durata stocajului (zile) < 60 58 62 80 128 114 70
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 3.26 106.44 1425.18 1075.48 178.31
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
BBB · 49 / 100 · Bonitate satisfăcătoare
25/25
Lichiditate
55.73
24/25
Solvabilitate
94.4%
0/25
Profitabilitate
-0.7%
0/25
Rentabilitate
-3.6%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "CITY SMILES" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 61.1% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Compania înregistrează pierdere netă (-0.7%), situație care necesită măsuri corective urgente.

Lichiditatea curentă de 55.73 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).

Scorul de bonitate BBB (49 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.

Recomandări:

  • Optimizarea structurii costurilor pentru îmbunătățirea marjei nete.
  • Creșterea rentabilității capitalului propriu (ROE: -3.6%) prin maximizarea eficienței operaționale.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).