IDNO: 1019606000584
ActivNICODENT ESTETIC SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 15.02.2019, cu sediul în Orhei. Compania este identificată prin codul IDNO 1019606000584 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de COTELEA EFIMIA. Capitalul social este deținut de COTELEA EFIMIA (50,00%), COTELEA NICOLAE (50,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Activităţi de asistenţă stomatologică. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), NICODENT ESTETIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.027.810 lei și un rezultat net negativ de 8.377 lei, având 5 angajați. Scorul de bonitate estimat este 22/100 (clasa B).
+373 79 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-3501, ORHEI, mun. Orhei, M. Sadoveanu, 32/A
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: Q8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #445 din 847.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
1.0 M MDL
6.4% vs 2024Profit net 2025
-8 K MDL
250.4% vs 2024Total Active
313 K MDL
5 salariațiCapital Propriu
222 K MDL
ROE -3.8%Scor Bonitate
22/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 46 K | 46 K | 41 K | 137 K | 121 K | 246 K | 283 K |
| Active circulante | 43 K | 26 K | 120 K | 133 K | 189 K | 41 K | 30 K |
| Total Activ | 89 K | 72 K | 161 K | 270 K | 309 K | 287 K | 313 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | -12 K | -41 K | 144 K | 255 K | 305 K | 231 K | 222 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | 15 K |
| Datorii curente | 101 K | 113 K | 17 K | 15 K | 4 K | 56 K | 76 K |
| Total Datorii | 101 K | 113 K | 17 K | 15 K | 4 K | 56 K | 90 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 158 K | 286 K | 494 K | 646 K | 939 K | 1.1 M | 1.0 M |
| Costul vânzărilor | 25 K | 83 K | 34 K | 107 K | 130 K | 266 K | 194 K |
| Profit brut | 133 K | 204 K | 460 K | 539 K | 808 K | 833 K | 833 K |
| Rezultat operațional | -6 K | -18 K | 206 K | 137 K | 290 K | 50 K | 33 K |
| Profit net | -12 K | -30 K | 186 K | 111 K | 260 K | 6 K | -8 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.42 | 0.23 | 7.18 | 8.89 | 47.08 | 0.73 | 0.39 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.13 | 0.04 | 5.21 | 8.10 | 43.77 | 0.05 | 0.09 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.13 | 0.04 | 5.21 | 7.96 | 43.18 | 0.02 | 0.09 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 113.5% | 156.8% | 10.4% | 5.6% | 1.3% | 19.4% | 28.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | -0.14 | -0.57 | 0.90 | 0.94 | 0.99 | 0.81 | 0.71 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 84.2% | 71.1% | 93.1% | 83.4% | 86.1% | 75.8% | 81.1% |
| Marjă netă % | -7.9% | -10.4% | 37.6% | 17.1% | 27.7% | 0.5% | -0.8% |
| ROA % | -14.0% | -41.4% | 115.3% | 41.0% | 84.0% | 1.9% | -2.7% |
| ROE % | — | — | 128.6% | 43.4% | 85.2% | 2.4% | -3.8% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 0.83 | 3.95 | 1.04 | 9.00 | 9.82 | 7.05 | 8.49 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 440 | 92 | 351 | 41 | 37 | 52 | 43 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | — | — | 329.43 | 399.43 | 663.76 | — |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "NICODENT ESTETIC" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 6.4% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Compania înregistrează pierdere netă (-0.8%), situație care necesită măsuri corective urgente.
Lichiditatea curentă de 0.39 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.
Scorul de bonitate B (22 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).