indice logo
Login

COLOR CLOUD SRL

Activ IDNO: 1018600041520
MD-2071, CHIȘINĂU BUIUCANI, mun. Chișinău, Alba-Iulia, 206/1, ap.(of.) 35 Înființat: 26.09.2018

COLOR CLOUD SRL – profil companie

COLOR CLOUD SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 26.09.2018, cu sediul în CHIȘINĂU BUIUCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1018600041520 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de STEPANOVA ANASTASIA. Capitalul social este deținut de TCACI VLADIMIR (50,00%), STEPANOVA ANASTASIA (50,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea uleiurilor şi grăsimilor. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), COLOR CLOUD SRL a raportat o cifră de afaceri de 313.446 lei și un rezultat net negativ de 68.772 lei, având 1 angajat. Scorul de bonitate estimat este 13/100 (clasa B).

Date Generale

IDNO: 1018600041520
Cod CUIIO 41288319
Activitate (CAEN) G4719
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2018-09-26
Adresă: MD-2071, CHIȘINĂU BUIUCANI, mun. Chișinău, Alba-Iulia, 206/1, ap.(of.) 35
Cod ATU: 120

Contacte

+373 61 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: G4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vînzare predominantă de produse nealimentare · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 KSK-GRUP COMPANY SRL 330 371 818 MDL
  2. #2 S. C. DIOLSEM S.R.L. 247 628 433 MDL
  3. #3 MODERNUS SA 204 267 074 MDL
  4. #4 GHIOCEL SRL 171 915 717 MDL
  5. #5 S. C. TRANSVEMIRS S.R.L 159 368 476 MDL
  6. #6 A TEHNO DISTRIBUȚIE SRL 141 413 144 MDL
  7. #7 A.FLOREA ÎI 129 350 082 MDL
  8. #8 TWO GOOSE SRL 108 274 397 MDL
  9. #9 BEST OPTION SRL 83 705 643 MDL
  10. #10 DAIANA-COMERȚ SRL 81 394 618 MDL

Poziția companiei: #550 din 824.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

313 K MDL

4.5% vs 2024

Profit net 2025

-69 K MDL

65.8% vs 2024

Total Active

387 K MDL

1 salariați

Capital Propriu

32 K MDL

ROE -216.9%

Scor Bonitate

13/100

B · Risc f. ridicat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate — — — — — — —
Active circulante 36 K 119 K 442 K 501 K 476 K 385 K 387 K
Total Activ 36 K 119 K 442 K 501 K 476 K 385 K 387 K

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu -12 K -80 K 315 K 300 K 301 K 100 K 32 K
Datorii termen lung 17 K 130 K 62 K 2 K — — —
Datorii curente 31 K 69 K 65 K 199 K 175 K 284 K 356 K
Total Datorii 48 K 199 K 127 K 200 K 175 K 284 K 356 K

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 46 K 82 K 1.5 M 973 K 1.0 M 328 K 313 K
Costul vânzărilor 14 K 21 K 641 K 493 K 423 K 167 K 86 K
Profit brut 32 K 61 K 880 K 480 K 597 K 161 K 227 K
Rezultat operațional -17 K -64 K 455 K 38 K 3 K -201 K -69 K
Profit net -12 K -68 K 395 K 30 K 1 K -201 K -69 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 1.16 1.72 6.80 2.52 2.73 1.35 1.09
Lichiditate rapidă > 1.0 0.30 0.58 2.70 0.80 1.03 0.27 0.26
Lichiditate imediată > 0.3 0.27 0.49 1.89 0.36 0.83 0.09 0.18
Rata datoriilor % < 50% 134.2% 166.9% 28.7% 40.0% 36.7% 73.9% 91.8%
Autonomie financiară > 0.5 -0.34 -0.67 0.71 0.60 0.63 0.26 0.08

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 69.0% 74.0% 57.9% 49.3% 58.6% 49.0% 72.5%
Marjă netă % -25.2% -82.6% 26.0% 3.1% 0.1% -61.2% -21.9%
ROA % -32.3% -56.6% 89.3% 6.1% 0.2% -52.3% -17.8%
ROE % — — 125.3% 10.1% 0.4% -200.0% -216.9%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 0.54 0.27 2.41 1.44 1.43 0.54 0.29
Durata stocajului (zile) < 60 676 1352 151 253 255 676 1259
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 43.88 12.35 28.60 11.04 28.33 6.42 11.41
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
B · 13 / 100 · Bonitate nesatisfăcătoare
11/25
Lichiditate
1.09
2/25
Solvabilitate
8.2%
0/25
Profitabilitate
-21.9%
0/25
Rentabilitate
-216.9%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "COLOR CLOUD" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri a scăzut cu 4.5% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.

Compania înregistrează pierdere netă (-21.9%), situație care necesită măsuri corective urgente.

Lichiditatea curentă de 1.09 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.

Scorul de bonitate B (13 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.

Recomandări:

  • Optimizarea structurii costurilor pentru îmbunătățirea marjei nete.
  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.
  • Reducerea gradului de îndatorare (rata datoriilor: 91.8%) prin consolidarea capitalului propriu.
  • Creșterea rentabilității capitalului propriu (ROE: -216.9%) prin maximizarea eficienței operaționale.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).