IDNO: 1018600002693
ActivFISA PRIM GROUP SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 19.01.2018, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1018600002693 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de CAZACU IRINA. Capitalul social este deținut de CAZACU IRINA (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), FISA PRIM GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 24.428.466 lei și un profit net de 6.892.690 lei, având 8 angajați. Scorul de bonitate estimat este 58/100 (clasa A).
+373 22 ●●● ●●●
+373 60 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Ginta Latină, 48
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: Q8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #22 din 847.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
24.4 M MDL
43% vs 2024Profit net 2025
6.9 M MDL
50.1% vs 2024Total Active
21.0 M MDL
8 salariațiCapital Propriu
13.9 M MDL
ROE 49.5%Scor Bonitate
58/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 968 K | 832 K | 2.5 M | 3.5 M | 3.3 M | 8.0 M | 14.8 M |
| Active circulante | 343 K | 1.6 M | 1.9 M | 3.3 M | 2.9 M | 2.8 M | 6.1 M |
| Total Activ | 1.3 M | 2.4 M | 4.4 M | 6.8 M | 6.3 M | 10.8 M | 21.0 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 18 K | 2.0 M | 3.2 M | 4.2 M | 4.7 M | 7.0 M | 13.9 M |
| Datorii termen lung | 572 K | 244 K | 188 K | 133 K | 77 K | 1.1 M | 1.3 M |
| Datorii curente | 720 K | 123 K | 950 K | 2.5 M | 1.4 M | 2.7 M | 5.7 M |
| Total Datorii | 1.3 M | 367 K | 1.1 M | 2.6 M | 1.5 M | 3.8 M | 7.0 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 1.1 M | 3.3 M | 5.6 M | 7.8 M | 11.2 M | 17.1 M | 24.4 M |
| Costul vânzărilor | 464 K | 635 K | 2.5 M | 5.5 M | 7.1 M | 10.6 M | 12.9 M |
| Profit brut | 618 K | 2.6 M | 3.1 M | 2.3 M | 4.2 M | 6.5 M | 11.6 M |
| Rezultat operațional | 46 K | 2.1 M | 1.4 M | 986 K | 1.8 M | 5.1 M | 7.8 M |
| Profit net | 62 K | 2.0 M | 1.2 M | 929 K | 1.5 M | 4.6 M | 6.9 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.48 | 12.72 | 2.04 | 1.32 | 2.03 | 1.03 | 1.07 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.05 | 11.71 | 1.43 | 0.99 | 1.52 | 0.89 | 1.04 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.03 | 11.64 | 1.36 | 0.90 | 1.48 | 0.85 | 0.96 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 98.6% | 15.3% | 26.0% | 38.4% | 24.4% | 34.8% | 33.6% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.01 | 0.85 | 0.74 | 0.62 | 0.76 | 0.65 | 0.66 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 57.1% | 80.5% | 55.8% | 29.5% | 37.1% | 38.2% | 47.3% |
| Marjă netă % | 5.8% | 61.7% | 21.8% | 12.0% | 13.8% | 26.9% | 28.2% |
| ROA % | 4.8% | 83.9% | 27.8% | 13.7% | 24.8% | 42.6% | 32.9% |
| ROE % | 337.7% | 99.1% | 37.6% | 22.2% | 32.8% | 65.3% | 49.5% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 1.50 | 5.08 | 4.31 | 6.76 | 9.70 | 27.66 | 59.12 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 243 | 72 | 85 | 54 | 38 | 13 | 6 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 73.15 | 378.79 | 82.31 | 32.62 | 170.05 | 168.09 | 57.84 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "FISA PRIM GROUP" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 43% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 28.2% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 1.07 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.
Scorul de bonitate A (58 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).