IDNO: 1012600016368
Activ3D CEPH SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 22.05.2012, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1012600016368 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de SUHAN SERGHEI. Capitalul social este deținut de SUHAN SERGHEI (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice, în magazine specializate. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), 3D CEPH SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.842.756 lei și un profit net de 1.956.553 lei, având 9 angajați. Scorul de bonitate estimat este 69/100 (clasa A).
+373 22 ●●● ●●●
+373 79 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2001, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, A. Șciusev, 62
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: Q8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #47 din 847.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
9.8 M MDL
4.6% vs 2024Profit net 2025
2.0 M MDL
33.5% vs 2024Total Active
9.5 M MDL
9 salariațiCapital Propriu
8.4 M MDL
ROE 23.3%Scor Bonitate
69/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 4.3 M | 3.3 M | 3.6 M | 3.0 M | 2.4 M | 1.9 M | 1.6 M |
| Active circulante | 7.4 M | 8.3 M | 8.4 M | 8.4 M | 7.9 M | 8.5 M | 7.9 M |
| Total Activ | 11.7 M | 11.6 M | 12.0 M | 11.4 M | 10.3 M | 10.4 M | 9.5 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 11.2 M | 10.9 M | 9.5 M | 11.2 M | 9.8 M | 9.6 M | 8.4 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 537 K | 687 K | 2.5 M | 206 K | 569 K | 841 K | 1.1 M |
| Total Datorii | 537 K | 687 K | 2.5 M | 206 K | 569 K | 841 K | 1.1 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 10.4 M | 6.8 M | 11.3 M | 11.3 M | 11.5 M | 10.3 M | 9.8 M |
| Costul vânzărilor | 4.5 M | 3.6 M | 5.6 M | 5.3 M | 4.7 M | 3.9 M | 3.7 M |
| Profit brut | 5.9 M | 3.2 M | 5.7 M | 6.0 M | 6.8 M | 6.4 M | 6.1 M |
| Rezultat operațional | 3.3 M | 792 K | 2.6 M | 3.3 M | 4.2 M | 3.4 M | 2.3 M |
| Profit net | 2.9 M | 633 K | 2.2 M | 3.1 M | 3.2 M | 2.9 M | 2.0 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 13.75 | 12.09 | 3.34 | 40.76 | 13.91 | 10.13 | 7.35 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 4.98 | 3.92 | 0.80 | 7.36 | 1.37 | 0.69 | 0.66 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 4.50 | 2.94 | 0.34 | 3.14 | 0.36 | 0.52 | 0.09 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 4.6% | 5.9% | 20.8% | 1.8% | 5.5% | 8.1% | 11.3% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.95 | 0.94 | 0.79 | 0.98 | 0.95 | 0.92 | 0.89 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 57.1% | 46.7% | 50.2% | 53.0% | 59.0% | 62.2% | 62.2% |
| Marjă netă % | 27.6% | 9.3% | 19.4% | 27.8% | 27.6% | 28.5% | 19.9% |
| ROA % | 24.4% | 5.5% | 18.3% | 27.6% | 30.7% | 28.3% | 20.6% |
| ROE % | 25.6% | 5.8% | 23.1% | 28.1% | 32.5% | 30.7% | 23.3% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 0.94 | 0.65 | 0.88 | 0.77 | 0.66 | 0.49 | 0.52 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 388 | 562 | 415 | 474 | 553 | 745 | 702 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 40.14 | 10.06 | 9.84 | 13.02 | 19.99 | 73.45 | 16.16 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "3D CEPH" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 4.6% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 19.9% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 7.35 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (69 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).