Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciITEHPRO SERVICE SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 01.02.2012, cu sediul în CHIȘINĂU BUIUCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1012600002749 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de SELEH DMITRI. Capitalul social este deținut de SELEH DMITRI (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţul cu ridicata al aparatelor electrice de uz casnic şi aparatelor de radio. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), ITEHPRO SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.040.100 lei și un profit net de 820.177 lei, având 1 angajat. Scorul de bonitate estimat este 91/100 (clasa AAA).
+373 79 ●●● ●●●
dns●●●●●@●●●●●.com
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2051, CHIȘINĂU BUIUCANI, mun. Chișinău, Al. Marinescu, 19/1, ap.(of.) 7
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: J6203 — Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #26 din 56.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
1.0 M MDL
13% vs 2024Profit net 2025
820 K MDL
11.5% vs 2024Total Active
141 K MDL
1 salariațiCapital Propriu
89 K MDL
ROE 919.4%Scor Bonitate
91/100
AAA · Risc minimTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 25 K | 38 K | 20 K | 7 K | 200 | 18 K | 11 K |
| Active circulante | 52 K | 106 K | 95 K | 202 K | 203 K | 70 K | 130 K |
| Total Activ | 77 K | 143 K | 116 K | 209 K | 203 K | 88 K | 141 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 22 K | 105 K | 86 K | 153 K | 156 K | 19 K | 89 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 55 K | 38 K | 30 K | 57 K | 47 K | 69 K | 52 K |
| Total Datorii | 55 K | 38 K | 30 K | 57 K | 47 K | 69 K | 52 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 567 K | 584 K | 765 K | 1.1 M | 1.2 M | 1.2 M | 1.0 M |
| Costul vânzărilor | 19 K | 21 K | 27 K | 23 K | 15 K | 9 K | 14 K |
| Profit brut | 548 K | 564 K | 737 K | 1.1 M | 1.2 M | 1.2 M | 1.0 M |
| Rezultat operațional | 453 K | 460 K | 622 K | 960 K | 1.0 M | 974 K | 862 K |
| Profit net | 431 K | 436 K | 592 K | 915 K | 966 K | 927 K | 820 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.95 | 2.78 | 3.18 | 3.58 | 4.30 | 1.01 | 2.50 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | — | — | — | — | 0.99 | 2.47 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.31 | 1.74 | 0.20 | 0.02 | 1.41 | 0.75 | 0.43 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 71.2% | 26.5% | 25.9% | 27.0% | 23.2% | 78.5% | 36.7% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.29 | 0.74 | 0.74 | 0.73 | 0.77 | 0.22 | 0.63 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 96.7% | 96.5% | 96.4% | 98.0% | 98.8% | 99.2% | 98.7% |
| Marjă netă % | 76.0% | 74.7% | 77.4% | 82.1% | 81.5% | 77.5% | 78.9% |
| ROA % | 559.9% | 304.4% | 511.4% | 437.3% | 476.3% | 1049.1% | 581.6% |
| ROE % | 1941.7% | 414.3% | 690.4% | 599.1% | 620.3% | 4869.9% | 919.4% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | — | — | — | — | 5.88 | 8.79 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | — | — | — | — | 62 | 42 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 16.23 | 14.76 | 8.56 | 5.55 | 8.70 | 71.09 | 9.83 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "ITEHPRO SERVICE" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 13% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 78.9% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 2.50 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate AAA (91 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
ITEHPRO SERVICE SRL a participat la 1 proceduri de achiziții publice, dintre care 1 prin licitație competitivă.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.