indice logo
Login

S. C. RENOX-OPTIC S.R.L.

IDNO: 1004603005009

Activ
MD-3901, CAHUL, mun. Cahul, V. Stroescu, 37, ap.(of.) 15 Înființat: 07.07.2004

S. C. RENOX-OPTIC S.R.L. – profil companie

S. C. RENOX-OPTIC S.R.L. este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 07.07.2004, cu sediul în Cahul. Compania este identificată prin codul IDNO 1004603005009 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de MOSCOVCIUC OXANA. Capitalul social este deținut de PETRUSAC RENATA (50,00%), MOSCOVCIUC OXANA (50,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Alte activităţi de asistenţă medicală. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), S. C. RENOX-OPTIC S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.215.271 lei și un profit net de 180.601 lei, având 5 angajați. Scorul de bonitate estimat este 36/100 (clasa BB).

Date Generale

IDNO: 1004603005009
Cod CUIIO 40138406
Activitate (CAEN) Q8690
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2004-07-07
Adresă: MD-3901, CAHUL, mun. Cahul, V. Stroescu, 37, ap.(of.) 15

Contacte

+373 76 ●●● ●●●

+373 29 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Locație pe Hartă

Hartă bazată pe adresa: MD-3901, CAHUL, mun. Cahul, V. Stroescu, 37, ap.(of.) 15

Raion

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: Q8690 — Alte activităţi referitoare la sănătatea umană · vezi toate companiile din domeniu

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

2.2 M MDL

25% vs 2024

Profit net 2025

181 K MDL

414.6% vs 2024

Total Active

2.0 M MDL

5 salariați

Capital Propriu

1.5 M MDL

ROE 11.9%

Scor Bonitate

36/100

BB · Risc ridicat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 211 K 220 K 1.1 M 962 K 813 K 681 K 1.6 M
Active circulante 126 K 155 K 222 K 170 K 227 K 263 K 400 K
Total Activ 337 K 375 K 1.3 M 1.1 M 1.0 M 944 K 2.0 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 317 K 360 K 422 K 671 K 995 K 912 K 1.5 M
Datorii termen lung 820 K 424 K 6 K
Datorii curente 20 K 15 K 57 K 38 K 39 K 32 K 508 K
Total Datorii 20 K 15 K 877 K 462 K 45 K 32 K 508 K

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 818 K 703 K 1.1 M 1.6 M 1.8 M 1.8 M 2.2 M
Costul vânzărilor 267 K 144 K 342 K 422 K 474 K 532 K 467 K
Profit brut 551 K 559 K 760 K 1.2 M 1.3 M 1.2 M 1.7 M
Rezultat operațional 55 K 72 K 106 K 313 K 368 K 14 K 254 K
Profit net 23 K 43 K 62 K 249 K 324 K -57 K 181 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 6.18 10.66 3.88 4.47 5.86 8.12 0.79
Lichiditate rapidă > 1.0 3.17 1.57 0.86 0.43 0.88 4.08 0.04
Lichiditate imediată > 0.3 3.09 1.44 0.77 0.31 0.63 3.79 0.02
Rata datoriilor % < 50% 6.1% 3.9% 67.5% 40.8% 4.3% 3.4% 25.1%
Autonomie financiară > 0.5 0.94 0.96 0.33 0.59 0.96 0.97 0.75

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 67.4% 79.5% 69.0% 73.4% 73.9% 70.0% 78.9%
Marjă netă % 2.8% 6.2% 5.6% 15.7% 17.8% -3.2% 8.2%
ROA % 6.7% 11.6% 4.7% 22.0% 31.2% -6.1% 8.9%
ROE % 7.1% 12.0% 14.6% 37.1% 32.6% -6.3% 11.9%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 4.34 1.09 1.98 2.74 2.46 4.06 1.23
Durata stocajului (zile) < 60 84 335 184 133 148 90 297
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 507.74 380.58 198.04 336.17 186.32 187.01 255.04
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
BB · 36 / 100 · Bonitate slabă
8/25
Lichiditate
0.79
19/25
Solvabilitate
74.9%
8/25
Profitabilitate
8.2%
1/25
Rentabilitate
11.9%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea Comercială "RENOX-OPTIC" S.R.L. pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 25% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Marja netă de 8.2% se situează la un nivel moderat.

Lichiditatea curentă de 0.79 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.

Scorul de bonitate BB (36 puncte) indică un risc financiar ridicat. Se recomandă prudență în relațiile comerciale.

Recomandări:

  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).