indice logo
Login

BETRALIS SRL

Activ IDNO: 1018600006853
MD-4829, rl. Criuleni, s. Măgdăcești Înființat: 16.02.2018

BETRALIS SRL – profil companie

BETRALIS SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 16.02.2018, cu sediul în Criuleni. Compania este identificată prin codul IDNO 1018600006853 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de SOLTAN ION. Capitalul social este deținut de SOLTAN ION (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea produselor din beton pentru construcţii. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), BETRALIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 991.535 lei și un profit net de 634.689 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 91/100 (clasa AAA).

Date Generale

IDNO: 1018600006853
Cod CUIIO 41234678
Activitate (CAEN) C3312
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2018-02-16
Adresă: MD-4829, rl. Criuleni, s. Măgdăcești
Cod ATU: 3131

Contacte

+373 79 ●●● ●●●

+373 79 ●●● ●●●

bet●●●●●@●●●●.ru

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: C3312 — Repararea maşinilor · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 GAMA-VILO SERVICE SRL 80 372 865 MDL
  2. #2 REPARAȚII ECHIPAMENTE MECANICE SRL 50 270 094 MDL
  3. #3 S. C. TURBOENERGY POWER S.R.L. 43 506 788 MDL
  4. #4 COMBUSERVICE SRL 36 462 368 MDL
  5. #5 ENOVA AUTOMATION & SERVICES SRL 34 291 972 MDL
  6. #6 FIRMA GRAND LIFT S.R.L. 22 173 334 MDL
  7. #7 CINCI MESTERI SRL 16 243 087 MDL
  8. #8 ELCOM-LUX SRL 15 184 591 MDL
  9. #9 ANDREI MAXIMENCO SRL 12 015 428 MDL
  10. #10 ASTRONIC-SERVICE SRL 10 130 083 MDL

Poziția companiei: #51 din 135.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

992 K MDL

1.9% vs 2024

Profit net 2025

635 K MDL

16.7% vs 2024

Total Active

380 K MDL

2 salariați

Capital Propriu

341 K MDL

ROE 186.3%

Scor Bonitate

91/100

AAA · Risc minim
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 12 K 6 K 4 K 2 K — 15 K 19 K
Active circulante 202 K 106 K 124 K 132 K 265 K 368 K 361 K
Total Activ 214 K 113 K 128 K 134 K 265 K 383 K 380 K

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 200 K 88 K 105 K 56 K 212 K 341 K 341 K
Datorii termen lung — — — — — — —
Datorii curente 13 K 25 K 23 K 78 K 53 K 42 K 39 K
Total Datorii 13 K 25 K 23 K 78 K 53 K 42 K 39 K

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 27 K 88 K 154 K 1.0 M 1.1 M 973 K 992 K
Costul vânzărilor 17 K 64 K 100 K 197 K 139 K 142 K 64 K
Profit brut 9 K 24 K 54 K 808 K 976 K 830 K 927 K
Rezultat operațional 426 K 673 K 534 K 735 K 754 K 583 K 676 K
Profit net 407 K 648 K 506 K 693 K 709 K 544 K 635 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 15.45 4.29 5.43 1.70 5.04 8.70 9.24
Lichiditate rapidă > 1.0 14.91 4.08 4.95 0.98 3.42 7.19 6.58
Lichiditate imediată > 0.3 13.82 0.79 1.57 0.14 1.70 5.61 3.54
Rata datoriilor % < 50% 6.1% 22.0% 17.8% 57.9% 19.9% 11.0% 10.3%
Autonomie financiară > 0.5 0.94 0.78 0.82 0.42 0.80 0.89 0.90

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 34.2% 27.5% 35.1% 80.4% 87.5% 85.4% 93.5%
Marjă netă % 1535.2% 732.7% 328.1% 69.0% 63.6% 55.9% 64.0%
ROA % 190.5% 575.5% 395.0% 517.7% 267.9% 141.9% 167.1%
ROE % 202.9% 737.8% 480.7% 1229.4% 334.3% 159.4% 186.3%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 2.46 12.46 9.30 3.50 1.64 2.23 0.62
Durata stocajului (zile) < 60 148 29 39 104 223 164 589
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 1.87 1.08 1.99 15.47 12.34 14.51 8.34
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
AAA · 91 / 100 · Bonitate excelentă
25/25
Lichiditate
9.24
22/25
Solvabilitate
89.7%
25/25
Profitabilitate
64.0%
19/25
Rentabilitate
186.3%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "BETRALIS" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri este relativ stabilă, cu o variație de 1.9% față de 2024.

Marja netă de 64% reflectă o profitabilitate solidă.

Lichiditatea curentă de 9.24 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).

Scorul de bonitate AAA (91 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).

Licitații publice

Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.

5
Participări
5
Câștigate
185 977 MDL
Valoare câștigată
14.07.2026
Ultima activitate

BETRALIS SRL a participat la 5 proceduri de achiziții publice, dintre care 5 prin atribuire directă. A câștigat 5 proceduri, în valoare totală de 185 977 MDL.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.