Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciS. C. DAGVIN-LUX S.R.L. este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 16.10.2003, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1003600109286 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de DAGUȚA CORNELIU. Capitalul social este deținut de DAGUȚA CORNELIU (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea pîinii şi a produselor de patiserie proaspete. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), S. C. DAGVIN-LUX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.296.449 lei și un profit net de 316.676 lei, având 4 angajați. Scorul de bonitate estimat este 54/100 (clasa BBB).
Nu sunt disponibile date de contact.
Hartă bazată pe adresa: MD-2002, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Dimineții, 45
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: J6209 — Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #35 din 186.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
2.3 M MDL
10606.6% vs 2024Profit net 2025
317 K MDL
277.8% vs 2024Total Active
1.6 M MDL
4 salariațiCapital Propriu
1.2 M MDL
ROE 25.8%Scor Bonitate
54/100
BBB · Risc mediuTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 1.1 M | 1.0 M | 1.0 M | 1.0 M | 1.0 M | 1.0 M | 1.0 M |
| Active circulante | 5.1 M | 1.7 M | 1.4 M | 247 K | 256 K | 62 K | 555 K |
| Total Activ | 6.2 M | 2.7 M | 2.4 M | 1.3 M | 1.3 M | 1.1 M | 1.6 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 5.0 M | 1.9 M | 2.4 M | 1.2 M | 1.2 M | 1.0 M | 1.2 M |
| Datorii termen lung | 464 K | 464 K | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 672 K | 394 K | 82 K | 62 K | 70 K | 54 K | 327 K |
| Total Datorii | 1.1 M | 858 K | 82 K | 62 K | 70 K | 54 K | 327 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 249 K | 12 K | 5 K | 46 K | 33 K | 21 K | 2.3 M |
| Costul vânzărilor | 119 K | — | — | 8 K | — | — | 1.8 M |
| Profit brut | -119 K | — | — | 38 K | — | — | 485 K |
| Rezultat operațional | -396 K | -3.1 M | -301 K | -1.1 M | -39 K | -178 K | 317 K |
| Profit net | -396 K | -3.1 M | -301 K | -1.2 M | -27 K | -178 K | 317 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 7.57 | 4.27 | 17.16 | 4.00 | 3.66 | 1.15 | 1.70 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 7.53 | 4.27 | 16.83 | 3.43 | 3.57 | — | 1.31 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | — | — | 0.21 | 0.03 | 0.35 | 0.05 | 0.49 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 18.5% | 31.4% | 3.4% | 4.9% | 5.6% | 5.1% | 21.0% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.82 | 0.69 | 0.97 | 0.95 | 0.94 | 0.95 | 0.79 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | -47.6% | — | — | 82.7% | — | — | 21.1% |
| Marjă netă % | -159.1% | -26214.3% | -5877.5% | -2527.9% | -82.5% | -830.2% | 13.8% |
| ROA % | -6.4% | -115.5% | -12.3% | -90.2% | -2.2% | -16.8% | 20.4% |
| ROE % | -7.9% | -168.4% | -12.7% | -94.8% | -2.3% | -17.7% | 25.8% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 3.96 | — | — | 0.22 | — | — | 14.08 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 92 | — | — | 1659 | — | — | 26 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 0.05 | 0.01 | 0.00 | 0.22 | 0.15 | 0.36 | 8.64 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei SOCIETATEA COMERCIALĂ "DAGVIN-LUX" S.R.L. pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 10606.6% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 13.8% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 1.70 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate BBB (54 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.