IDNO: 1004604001536
ActivINFOTAGO SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 28.04.1999, cu sediul în Edineţ (MD-4620, rl. Edineț, s. Burlănești). Compania este identificată prin codul IDNO 1004604001536 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de GHERAS CORNELIU. Capitalul social este deținut de GHERAS CORNELIU (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), INFOTAGO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.342.432 lei și un profit net de 310.933 lei, având 12 angajați. Scorul de bonitate estimat este 16/100 (clasa B).
+373 69 ●●● ●●●
+373 24 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-4620, rl. Edineț, s. Burlănești
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: A0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #60 din 224.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
2.3 M MDL
74.2% vs 2024Profit net 2025
311 K MDL
5220.8% vs 2024Total Active
6.4 M MDL
12 salariațiCapital Propriu
-1.5 M MDL
Scor Bonitate
16/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 1.9 M | 1.9 M | 2.7 M | 3.8 M | 3.6 M | 3.7 M | 3.6 M |
| Active circulante | 2.0 M | 1.6 M | 1.8 M | 1.9 M | 997 K | 1.9 M | 2.9 M |
| Total Activ | 3.9 M | 3.4 M | 4.5 M | 5.7 M | 4.5 M | 5.5 M | 6.4 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | -668 K | -465 K | 682 K | -385 K | -1.9 M | -1.8 M | -1.5 M |
| Datorii termen lung | 2.9 M | 2.9 M | 2.9 M | 2.9 M | 2.4 M | 3.8 M | 4.8 M |
| Datorii curente | 1.7 M | 990 K | 938 K | 3.2 M | 4.0 M | 3.5 M | 3.1 M |
| Total Datorii | 4.6 M | 3.9 M | 3.8 M | 6.1 M | 6.4 M | 7.3 M | 7.9 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 4.1 M | 2.8 M | 4.8 M | 2.0 M | 741 K | 1.3 M | 2.3 M |
| Costul vânzărilor | 3.5 M | 2.4 M | 3.5 M | 2.1 M | 2.1 M | 548 K | 1.2 M |
| Profit brut | 607 K | 457 K | 1.2 M | -100 K | -1.4 M | 797 K | 1.2 M |
| Rezultat operațional | 310 K | 250 K | 1.1 M | -956 K | -1.5 M | 10 K | 413 K |
| Profit net | 289 K | 204 K | 1.1 M | -1.1 M | -1.5 M | -6 K | 311 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.19 | 1.57 | 1.96 | 0.59 | 0.25 | 0.53 | 0.91 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.94 | 1.14 | 1.69 | 0.38 | 0.14 | 0.26 | 0.60 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.27 | 0.27 | 0.40 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 117.1% | 113.6% | 84.9% | 106.7% | 141.5% | 132.6% | 123.2% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | -0.17 | -0.14 | 0.15 | -0.07 | -0.42 | -0.33 | -0.23 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 14.6% | 16.1% | 26.1% | -4.9% | -186.2% | 59.2% | 50.2% |
| Marjă netă % | 7.0% | 7.2% | 24.0% | -52.7% | -202.8% | -0.5% | 13.3% |
| ROA % | 7.4% | 5.9% | 25.4% | -18.7% | -33.0% | -0.1% | 4.8% |
| ROE % | — | — | 168.1% | — | — | — | — |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 8.51 | 5.70 | 13.72 | 3.12 | 4.79 | 0.58 | 1.21 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 43 | 64 | 27 | 117 | 76 | 629 | 302 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 3.69 | 3.30 | 3.97 | 1.69 | 1.34 | 1.51 | 1.48 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei SOCIETATEA CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ "INFOTAGO" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 74.2% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 13.3% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 0.91 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.
Scorul de bonitate B (16 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).