indice logo
Login

CHERRY ALLIANCE SRL

Activ IDNO: 1017600006812
MD-2001, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Negureni, 13 Înființat: 10.02.2017

CHERRY ALLIANCE SRL – profil companie

CHERRY ALLIANCE SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 10.02.2017, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1017600006812 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de STOIANENCO MIHAIL. Capitalul social este deținut de TESLARI VALERIU (33,34%), ROȘCA NEONILA (33,33%), STOIANENCO INGA (33,33%). Domeniul principal de activitate declarat este: Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), CHERRY ALLIANCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.220.803 lei și un profit net de 2.585.850 lei, având 8 angajați. Scorul de bonitate estimat este 53/100 (clasa BBB).

Date Generale

IDNO: 1017600006812
Cod CUIIO 41162772
Activitate (CAEN) A0124
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2017-02-10
Adresă: MD-2001, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Negureni, 13
Cod ATU: 130

Contacte

+373 69 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: A0124 — Cultivarea fructelor seminţoase şi sîmburoase · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 NOVA-PLUM-FRUCT SRL 112 210 097 MDL
  2. #2 VELFRUCT-PRIM SRL 110 599 456 MDL
  3. #3 GOIANA PETR.CO SRL 82 547 038 MDL
  4. #4 S. C. AGRODENIDAN S.R.L. 73 064 504 MDL
  5. #5 IONEX-TRANS SRL 69 366 645 MDL
  6. #6 FIRMA DE PRODUCȚIE ȘI COMERȚ CODRU-ST S.R.L. 59 749 827 MDL
  7. #7 FIRMA MONSTERAX-GSG S.R.L. 57 209 382 MDL
  8. #8 AGRO-FIRMA PLAIUL BÎRLĂDEAN S.R.L. 53 406 307 MDL
  9. #9 FRESH TIME SRL 52 581 091 MDL
  10. #10 COLICAUȚANUL SRL 44 002 840 MDL

Poziția companiei: #67 din 616.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

6.2 M MDL

86% vs 2024

Profit net 2025

2.6 M MDL

481.1% vs 2024

Total Active

12.4 M MDL

8 salariați

Capital Propriu

8.5 M MDL

ROE 30.3%

Scor Bonitate

53/100

BBB · Risc mediu
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 12.1 M 14.9 M 14.3 M 13.0 M 12.1 M 10.7 M 9.5 M
Active circulante 1.1 M 685 K 2.8 M 2.5 M 3.4 M 2.0 M 2.8 M
Total Activ 13.2 M 15.6 M 17.1 M 15.5 M 15.6 M 12.7 M 12.4 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 2.3 M 2.6 M 2.8 M 3.3 M 7.6 M 6.4 M 8.5 M
Datorii termen lung — 3.0 M 4.3 M 2.7 M 3.5 M 1.6 M 375 K
Datorii curente 10.9 M 9.9 M 10.0 M 9.6 M 4.4 M 4.7 M 3.5 M
Total Datorii 10.9 M 12.9 M 14.3 M 12.3 M 7.9 M 6.3 M 3.8 M

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări — — 1.4 M 3.5 M 12.6 M 3.3 M 6.2 M
Costul vânzărilor — — 622 K 1.7 M 6.6 M 1.7 M 2.6 M
Profit brut — — 747 K 1.8 M 6.0 M 1.7 M 3.6 M
Rezultat operațional -270 K -539 K 74 K 945 K 5.4 M 908 K 2.8 M
Profit net -195 K -533 K 292 K 816 K 5.0 M -679 K 2.6 M

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 0.10 0.07 0.28 0.26 0.77 0.43 0.82
Lichiditate rapidă > 1.0 0.06 0.04 0.11 0.06 0.22 0.11 0.33
Lichiditate imediată > 0.3 0.01 0.00 0.05 0.02 0.15 0.08 0.30
Rata datoriilor % < 50% 82.5% 83.0% 83.4% 79.0% 50.9% 49.8% 31.1%
Autonomie financiară > 0.5 0.18 0.17 0.17 0.21 0.49 0.50 0.69

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % — — 54.6% 50.9% 47.6% 49.3% 58.4%
Marjă netă % — — 21.4% 23.2% 39.4% -20.3% 41.6%
ROA % -1.5% -3.4% 1.7% 5.3% 31.9% -5.4% 20.9%
ROE % -8.4% -20.2% 10.3% 25.0% 65.0% -10.7% 30.3%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 — — 0.37 0.91 2.68 1.14 1.52
Durata stocajului (zile) < 60 — — 986 401 136 320 240
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 — — 2.30 8.74 41.66 24.36 65.96
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
BBB · 53 / 100 · Bonitate satisfăcătoare
8/25
Lichiditate
0.82
17/25
Solvabilitate
68.9%
25/25
Profitabilitate
41.6%
3/25
Rentabilitate
30.3%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "CHERRY ALLIANCE" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 86% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Marja netă de 41.6% reflectă o profitabilitate solidă.

Lichiditatea curentă de 0.82 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.

Scorul de bonitate BBB (53 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.

Recomandări:

  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).