Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciEXPERT GRUP CONSALTING SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 26.05.2003, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1003601006164 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de MUNTEANU SILVIAN. Capitalul social este deținut de MUNTEANU SILVIAN (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Cultura florilor şi seminceră. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), EXPERT GRUP CONSALTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.024.600 lei și un profit net de 720.564 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 55/100 (clasa A).
+373 22 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Mircea cel Bătrân bd., 8/1, ap.(of.) 61
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: M6910 — Activităţi juridice · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #62 din 424.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
1.0 M MDL
37% vs 2024Profit net 2025
721 K MDL
35.2% vs 2024Total Active
1.5 M MDL
2 salariațiCapital Propriu
1.5 M MDL
ROE 48.6%Scor Bonitate
55/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 313 K | 242 K | 77 K | 546 K | 481 K | 72 K | 113 K |
| Active circulante | 966 K | 799 K | 691 K | 309 K | 401 K | 949 K | 1.4 M |
| Total Activ | 1.3 M | 1.0 M | 769 K | 855 K | 883 K | 1.0 M | 1.5 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 998 K | 1.0 M | 755 K | 849 K | 875 K | 1.0 M | 1.5 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 281 K | 14 K | 14 K | 6 K | 7 K | 13 K | — |
| Total Datorii | 281 K | 14 K | 14 K | 6 K | 7 K | 13 K | — |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 586 K | 576 K | 586 K | 648 K | 650 K | 748 K | 1.0 M |
| Costul vânzărilor | — | 2 K | — | — | — | — | — |
| Profit brut | 586 K | 574 K | 586 K | 648 K | 650 K | 748 K | 1.0 M |
| Rezultat operațional | -55 K | 262 K | 41 K | 352 K | 303 K | 419 K | 762 K |
| Profit net | -102 K | 238 K | 18 K | 326 K | 277 K | 533 K | 721 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 3.44 | 58.68 | 48.61 | 47.90 | 53.68 | 72.01 | — |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 3.36 | 56.20 | 46.13 | 34.24 | 50.39 | 65.45 | — |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 3.29 | 55.89 | 43.59 | 29.59 | 45.29 | 21.74 | — |
| Rata datoriilor % | < 50% | 21.9% | 1.3% | 1.9% | 0.8% | 0.8% | 1.3% | — |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.78 | 0.99 | 0.98 | 0.99 | 0.99 | 0.99 | 1.00 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 100.0% | 99.7% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% |
| Marjă netă % | -17.4% | 41.4% | 3.0% | 50.3% | 42.5% | 71.2% | 70.3% |
| ROA % | -8.0% | 22.9% | 2.3% | 38.1% | 31.3% | 52.2% | 48.6% |
| ROE % | -10.2% | 23.2% | 2.3% | 38.4% | 31.6% | 52.9% | 48.6% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | 0.05 | — | — | — | — | — |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | 7300 | — | — | — | — | — |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 32.17 | 134.93 | 16.23 | 21.61 | 17.05 | 1.30 | 1.09 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "EXPERT GRUP CONSALTING" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 37% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 70.3% reflectă o profitabilitate solidă.
Scorul de bonitate A (55 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
EXPERT GRUP CONSALTING SRL a participat la 3 proceduri de achiziții publice, dintre care 3 prin atribuire directă. A câștigat 3 proceduri, în valoare totală de 19 833 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.