Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciVINAUTO COM SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 06.07.2017, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1017600028243 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de MIDONE GALINA. Capitalul social este deținut de MIDONE ALEXANDRU (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Întreţinerea şi repararea autovehiculelor. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), VINAUTO COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 27.738.691 lei și un profit net de 4.181.551 lei, având 4 angajați. Scorul de bonitate estimat este 68/100 (clasa A).
+373 79 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Mircea cel Bătrîn bd., 13/2, ap.(of.) 41
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: G4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #26 din 588.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
27.7 M MDL
82.9% vs 2024Profit net 2025
4.2 M MDL
94.1% vs 2024Total Active
7.2 M MDL
4 salariațiCapital Propriu
6.5 M MDL
ROE 64.6%Scor Bonitate
68/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 37 K | 25 K | 21 K | 13 K | 6 K | 2 K | 18 K |
| Active circulante | 1.6 M | 2.2 M | 3.0 M | 3.6 M | 4.0 M | 7.6 M | 7.2 M |
| Total Activ | 1.7 M | 2.2 M | 3.1 M | 3.6 M | 4.0 M | 7.6 M | 7.2 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 1.2 M | 1.9 M | 2.5 M | 3.1 M | 3.4 M | 4.3 M | 6.5 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 437 K | 303 K | 573 K | 539 K | 573 K | 3.2 M | 769 K |
| Total Datorii | 437 K | 303 K | 573 K | 539 K | 573 K | 3.2 M | 769 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 8.0 M | 8.1 M | 10.6 M | 8.9 M | 8.3 M | 15.2 M | 27.7 M |
| Costul vânzărilor | 6.3 M | 6.1 M | 8.0 M | 6.1 M | 5.9 M | 11.9 M | 22.1 M |
| Profit brut | 1.7 M | 2.0 M | 2.6 M | 2.8 M | 2.4 M | 3.3 M | 5.6 M |
| Rezultat operațional | 930 K | 1.3 M | 1.8 M | 2.0 M | 1.6 M | 2.4 M | 4.7 M |
| Profit net | 778 K | 1.1 M | 1.6 M | 2.0 M | 1.4 M | 2.2 M | 4.2 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 3.75 | 7.11 | 5.31 | 6.68 | 6.99 | 2.35 | 9.40 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.60 | 2.35 | 1.40 | 1.20 | 3.14 | 0.45 | 3.03 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.26 | 1.65 | 0.77 | 0.18 | 2.68 | 0.23 | 2.02 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 26.1% | 13.9% | 18.7% | 14.9% | 14.3% | 42.6% | 10.6% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.74 | 0.86 | 0.81 | 0.85 | 0.86 | 0.57 | 0.89 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 20.9% | 24.5% | 24.3% | 30.9% | 28.5% | 21.6% | 20.2% |
| Marjă netă % | 9.7% | 13.8% | 14.7% | 22.3% | 17.3% | 14.2% | 15.1% |
| ROA % | 46.5% | 50.9% | 51.0% | 54.9% | 35.8% | 28.5% | 57.8% |
| ROE % | 63.0% | 59.1% | 62.8% | 64.6% | 41.7% | 49.6% | 64.6% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 4.61 | 4.22 | 3.59 | 2.08 | 2.69 | 1.94 | 4.52 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 79 | 86 | 102 | 175 | 136 | 188 | 81 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 53.41 | 37.94 | 29.40 | 16.26 | 31.81 | 21.99 | 35.78 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "VINAUTO COM" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 82.9% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 15.1% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 9.40 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (68 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
VINAUTO COM SRL a participat la 3 proceduri de achiziții publice, dintre care 3 prin atribuire directă. A câștigat 3 proceduri, în valoare totală de 21 638 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.