Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciADALUX-EXIM SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 23.01.2015, cu sediul în Glodeni. Compania este identificată prin codul IDNO 1015602000430 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de POLEȚCHIH VLADIMIR. Capitalul social este deținut de POLEȚCHIH VLADIMIR (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea pîinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie. Conform ultimei situații financiare disponibile (2024), ADALUX-EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 146.857 lei și un rezultat net negativ de 9.971 lei, având 1 angajat.
+373 69 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-4901, GLODENI, or. Glodeni, Basarabeană, 14
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: L6820 — Închirierea şi exploatarea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #1 878 din 2 930.
Indicatori cheie · 2024 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2024
147 K MDL
71.9% vs 2023Profit net 2024
-10 K MDL
109.5% vs 2023Total Active
52 K MDL
1 salariațiCapital Propriu
-192 K MDL
Scor Bonitate
0/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 6 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 490 K | 895 K | 620 K | 555 K | 29 K | 52 K |
| Total Activ | 490 K | 895 K | 620 K | 555 K | 29 K | 52 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 129 K | 242 K | 262 K | 263 K | -182 K | -192 K |
| Datorii termen lung | — | 360 K | 278 K | 237 K | 157 K | 130 K |
| Datorii curente | 361 K | 292 K | 79 K | 55 K | 54 K | 113 K |
| Total Datorii | 361 K | 652 K | 358 K | 292 K | 211 K | 243 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 1.6 M | 1.0 M | 638 K | 543 K | 522 K | 147 K |
| Costul vânzărilor | 1.1 M | 612 K | 308 K | 186 K | 158 K | 3 K |
| Profit brut | 519 K | 427 K | 330 K | 356 K | 364 K | 144 K |
| Rezultat operațional | 148 K | 129 K | 23 K | 89 K | 120 K | -10 K |
| Profit net | 129 K | 113 K | 19 K | 75 K | 105 K | -10 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.36 | 3.06 | 7.81 | 10.06 | 0.54 | 0.46 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.75 | 2.32 | 4.07 | 2.27 | 0.39 | — |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.75 | 0.04 | 3.99 | 2.27 | 0.39 | 0.41 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 73.7% | 72.9% | 57.7% | 52.6% | 718.3% | 469.3% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.26 | 0.27 | 0.42 | 0.47 | -6.18 | -3.69 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 32.3% | 41.1% | 51.8% | 65.7% | 69.7% | 97.8% |
| Marjă netă % | 8.1% | 10.9% | 3.1% | 13.8% | 20.2% | -6.8% |
| ROA % | 26.4% | 12.6% | 3.1% | 13.5% | 358.8% | -19.2% |
| ROE % | 100.6% | 46.7% | 7.4% | 28.5% | — | — |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 5.00 | 2.84 | 1.04 | 0.43 | 19.15 | — |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 73 | 129 | 351 | 849 | 19 | — |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | — | 97.67 | — | — | 29.63 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2024
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "ADALUX-EXIM" pentru perioada 2019–2024 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 71.9% față de 2023, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Compania înregistrează pierdere netă (-6.8%), situație care necesită măsuri corective urgente.
Lichiditatea curentă de 0.46 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.
Scorul de bonitate B (0 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.