indice logo
Login

MANTIS HR SRL

Activ IDNO: 1017600013007
MD-2009, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Vasile Alecsandri, 11, ap.(of.) 53 Înființat: 16.03.2017

MANTIS HR SRL – profil companie

MANTIS HR SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 16.03.2017, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1017600013007 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de BOȘNEAK VERONICA. Capitalul social este deținut de VLOȘCINSCHI ANDREI (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Activităţi ale agenţiilor de publicitate. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), MANTIS HR SRL a raportat o cifră de afaceri de 29.508.879 lei și un profit net de 8.439.771 lei, având 8 angajați. Scorul de bonitate estimat este 64/100 (clasa A).

Date Generale

IDNO: 1017600013007
Cod CUIIO 41176917
Activitate (CAEN) M7311
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2017-03-16
Adresă: MD-2009, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Vasile Alecsandri, 11, ap.(of.) 53
Cod ATU: 130

Contacte

+373 79 ●●● ●●●

+373 69 ●●● ●●●

+373 22 ●●● ●●●

+373 22 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: M7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 Agenția de Publicitate INDIGO GRUP SRL 100 702 453 MDL
  2. #2 Agenția de Publicitate MAXIMIZE SRL 66 180 918 MDL
  3. #3 CLIC MEDIA GRUP SRL 65 160 327 MDL
  4. #4 S. C. MEDIA PERFECT SRL 50 533 388 MDL
  5. #5 URBAN-POST SRL 50 056 777 MDL
  6. #6 Agenția de Publicitate NRG MEDIA S.R.L. 47 675 119 MDL
  7. #7 TRENDSETER SRL 44 100 799 MDL
  8. #8 EFICIENT MEDIA SRL 42 190 991 MDL
  9. #9 MEDIA DIVISION SRL 33 043 495 MDL
  10. #10 MEDIA SALES HUB SRL 32 827 389 MDL

Poziția companiei: #11 din 849.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

29.5 M MDL

25.2% vs 2024

Profit net 2025

8.4 M MDL

9.5% vs 2024

Total Active

35.6 M MDL

8 salariați

Capital Propriu

30.3 M MDL

ROE 27.8%

Scor Bonitate

64/100

A · Risc moderat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 110 K 100 K 152 K 2.3 M 3.3 M 25.6 M 27.8 M
Active circulante 212 K 1.5 M 9.1 M 14.5 M 17.0 M 5.5 M 7.7 M
Total Activ 323 K 1.6 M 9.3 M 16.8 M 20.3 M 31.1 M 35.6 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 172 K 853 K 5.9 M 10.7 M 12.3 M 22.7 M 30.3 M
Datorii termen lung — — — — — — —
Datorii curente 151 K 698 K 3.4 M 6.1 M 8.0 M 8.4 M 5.2 M
Total Datorii 151 K 698 K 3.4 M 6.1 M 8.0 M 8.4 M 5.2 M

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 2.3 M 3.0 M 12.1 M 16.7 M 17.6 M 23.6 M 29.5 M
Costul vânzărilor 1.2 M 1.2 M 1.3 M 2.5 M 3.3 M 8.6 M 16.0 M
Profit brut 1.1 M 1.9 M 10.8 M 14.2 M 14.3 M 15.0 M 13.5 M
Rezultat operațional -332 K 774 K 6.7 M 5.5 M 1.7 M 8.6 M 10.0 M
Profit net -381 K 681 K 5.9 M 4.8 M 1.5 M 7.7 M 8.4 M

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 1.40 2.08 2.70 2.39 2.12 0.66 1.48
Lichiditate rapidă > 1.0 1.34 2.05 2.69 2.36 2.09 0.66 1.47
Lichiditate imediată > 0.3 0.39 1.80 0.93 0.35 0.26 0.46 1.19
Rata datoriilor % < 50% 46.8% 45.0% 36.4% 36.1% 39.5% 26.9% 14.7%
Autonomie financiară > 0.5 0.53 0.55 0.64 0.64 0.61 0.73 0.85

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 46.8% 61.2% 89.4% 85.3% 81.4% 63.4% 45.7%
Marjă netă % -16.7% 22.5% 48.5% 29.0% 8.8% 32.7% 28.6%
ROA % -118.2% 43.9% 63.4% 28.8% 7.6% 24.8% 23.7%
ROE % -222.3% 79.9% 99.7% 45.0% 12.6% 34.0% 27.8%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 120.04 52.59 29.07 13.41 16.64 893.21 621.92
Durata stocajului (zile) < 60 3 7 13 27 22 0 1
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 15.97 17.31 2.89 13.79 23.08 14.60 19.73
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
A · 64 / 100 · Bonitate bună
15/25
Lichiditate
1.48
21/25
Solvabilitate
85.3%
25/25
Profitabilitate
28.6%
3/25
Rentabilitate
27.8%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "MANTIS HR" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 25.2% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Marja netă de 28.6% reflectă o profitabilitate solidă.

Lichiditatea curentă de 1.48 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.

Scorul de bonitate A (64 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.

Recomandări:

  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).

Licitații publice

Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.

32
Participări
32
Câștigate
297 863 MDL
Valoare câștigată
21.10.2026
Ultima activitate

MANTIS HR SRL a participat la 32 proceduri de achiziții publice, dintre care 32 prin atribuire directă. A câștigat 32 proceduri, în valoare totală de 297 863 MDL.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.