IDNO: 1007600003898
ActivS. C. DIELENA-PLUS S.R.L. este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 05.02.2007, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1007600003898 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de BALAN ION. Capitalul social este deținut de BALAN ION (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţul cu ridicata al aparatelor electrice de uz casnic. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), S. C. DIELENA-PLUS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.077.927 lei și un profit net de 212.627 lei, având 2 angajați.
Nu sunt disponibile date de contact.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2072, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Independenței, 38, ap.(of.) 111
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: G4789 — Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #60 din 283.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
1.1 M MDL
12.6% vs 2024Profit net 2025
213 K MDL
5361.8% vs 2024Total Active
218 K MDL
2 salariațiCapital Propriu
-1.4 M MDL
Scor Bonitate
0/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 35 K | 135 K | 223 K | 188 K | 87 K | 153 K | 218 K |
| Total Activ | 35 K | 135 K | 223 K | 188 K | 87 K | 153 K | 218 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | -719 K | -916 K | -1.1 M | -1.4 M | -1.6 M | -1.6 M | -1.4 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | 1.4 M |
| Datorii curente | 753 K | 1.1 M | 1.4 M | 1.6 M | 1.7 M | 1.7 M | 211 K |
| Total Datorii | 753 K | 1.1 M | 1.4 M | 1.6 M | 1.7 M | 1.7 M | 1.6 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 291 K | 219 K | 444 K | 283 K | 647 K | 958 K | 1.1 M |
| Costul vânzărilor | 208 K | 146 K | 309 K | 211 K | 432 K | 522 K | 452 K |
| Profit brut | 83 K | 73 K | 134 K | 72 K | 215 K | 436 K | 626 K |
| Rezultat operațional | -147 K | -188 K | -212 K | -287 K | -101 K | 42 K | 256 K |
| Profit net | -158 K | -197 K | -229 K | -298 K | -127 K | 4 K | 213 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.05 | 0.13 | 0.16 | 0.12 | 0.05 | 0.09 | 1.04 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.04 | 0.12 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.04 | 0.11 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 2155.7% | 778.7% | 612.9% | 869.1% | 1911.3% | 1120.3% | 719.5% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | -20.56 | -6.79 | -5.13 | -7.69 | -18.11 | -10.20 | -6.20 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 28.5% | 33.5% | 30.3% | 25.4% | 33.3% | 45.5% | 58.1% |
| Marjă netă % | -54.4% | -89.9% | -51.7% | -105.4% | -19.6% | 0.4% | 19.7% |
| ROA % | -453.4% | -146.0% | -102.7% | -159.0% | -146.0% | 2.5% | 97.3% |
| ROE % | — | — | — | — | — | — | — |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 6.00 | 1.08 | 1.39 | 1.13 | 5.00 | 5.77 | 2.33 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 61 | 338 | 263 | 323 | 73 | 63 | 157 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 3273.22 | 2462.45 | 4984.58 | 3181.17 | 7271.04 | 10759.90 | 602.87 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea Comercială "DIELENA-PLUS" S.R.L. pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 12.6% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 19.7% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 1.04 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.
Scorul de bonitate B (0 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).