indice logo
Login

RELIZ COMPLIT SRL

Activ IDNO: 1018600040121
MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Petru Zadnipru, 14/6, ap.(of.) 96 Înființat: 13.09.2018

RELIZ COMPLIT SRL – profil companie

RELIZ COMPLIT SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 13.09.2018, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1018600040121 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de PORUBIN ELENA. Capitalul social este deținut de PORUBIN ELENA (62,50%), PORUBIN AMELIA (18,75%), PORUBIN BOGDAN (18,75%). Domeniul principal de activitate declarat este: Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), RELIZ COMPLIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 292 lei și un profit net de 2.362 lei. Scorul de bonitate estimat este 50/100 (clasa BBB).

Date Generale

IDNO: 1018600040121
Cod CUIIO 41287150
Activitate (CAEN) F4399
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2018-09-13
Adresă: MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Petru Zadnipru, 14/6, ap.(of.) 96
Cod ATU: 140

Contacte

+373 79 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: F4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a. · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 Societatea pe Acţiuni de Lucrări Speciale Mecanizate de Construcţii LUSMECON 262 284 358 MDL
  2. #2 Firma POLIMER GAZ CONSTRUCȚII S.R.L. 113 386 105 MDL
  3. #3 STANDARD BYTE SRL 101 020 115 MDL
  4. #4 TONSUD SRL 70 288 783 MDL
  5. #5 S. C. VASTAVIT S.R.L. 66 597 966 MDL
  6. #6 MEGACONSGRUP SRL 65 905 304 MDL
  7. #7 LIFTMONTAJ SRL 53 847 600 MDL
  8. #8 MACARA-SERVICE SRL 53 591 043 MDL
  9. #9 FIRMA COMERCIALĂ DE PRODUCȚIE LINCONS S.R.L. 52 933 231 MDL
  10. #10 FORATECO CONSTRUCT SRL 50 387 989 MDL

Poziția companiei: #333 din 415.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

292 MDL

Profit net 2025

2 K MDL

102.1% vs 2024

Total Active

322 K MDL

Capital Propriu

322 K MDL

ROE 0.7%

Scor Bonitate

50/100

BBB · Risc mediu
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 1 K 470 — — — — —
Active circulante 486 K 11 K 531 K 422 K 897 K 362 K 322 K
Total Activ 487 K 12 K 531 K 422 K 897 K 362 K 322 K

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 328 K 12 K 411 K 418 K 814 K 362 K 322 K
Datorii termen lung — — — — — — —
Datorii curente 159 K — 120 K 5 K 83 K — —
Total Datorii 159 K — 120 K 5 K 83 K — —

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 3.4 M — 844 K 2.0 M 4.1 M — 292
Costul vânzărilor — — — — — — —
Profit brut 3.4 M — 844 K 2.0 M 4.1 M — —
Rezultat operațional 2.4 M -13 K 550 K 910 K 1.7 M -110 K -3 K
Profit net 2.1 M -14 K 476 K 819 K 1.4 M -111 K 2 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 3.05 — 4.41 92.60 10.76 — —
Lichiditate rapidă > 1.0 — — — 92.20 10.74 — —
Lichiditate imediată > 0.3 0.66 — 0.34 85.13 8.37 — —
Rata datoriilor % < 50% 32.7% — 22.7% 1.1% 9.3% — —
Autonomie financiară > 0.5 0.67 1.00 0.77 0.99 0.91 1.00 1.00

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 100.0% — 100.0% 100.0% 100.0% — —
Marjă netă % 63.5% — 56.4% 41.5% 34.8% — 808.9%
ROA % 439.4% -119.5% 89.6% 194.0% 158.6% -30.8% 0.7%
ROE % 653.1% -119.5% 115.9% 196.1% 174.8% -30.8% 0.7%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 — — — — — — —
Durata stocajului (zile) < 60 — — — — — — —
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 8.84 — 1.72 61.29 20.64 — 0.01
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
BBB · 50 / 100 · Bonitate satisfăcătoare
0/25
Lichiditate
—
25/25
Solvabilitate
100.0%
25/25
Profitabilitate
808.9%
0/25
Rentabilitate
0.7%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "RELIZ COMPLIT" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Marja netă de 808.9% reflectă o profitabilitate solidă.

Scorul de bonitate BBB (50 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.

Recomandări:

  • Creșterea rentabilității capitalului propriu (ROE: 0.7%) prin maximizarea eficienței operaționale.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).