Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciTRANSMIG AGRO SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 15.04.2015, cu sediul în Ialoveni. Compania este identificată prin codul IDNO 1015600013221 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de GÎRNEȚ MIHAIL. Capitalul social este deținut de GÎRNEȚ MIHAIL (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone). Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), TRANSMIG AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 163.637 lei și un rezultat net negativ de 318.521 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 49/100 (clasa BBB).
+373 69 ●●● ●●●
+373 62 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-6801, IALOVENI, or. Ialoveni, Nistru, 4
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: H4941 — Transporturi rutiere de mărfuri · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #1 665 din 2 152.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
164 K MDL
30.3% vs 2024Profit net 2025
-319 K MDL
4.5% vs 2024Total Active
461 K MDL
2 salariațiCapital Propriu
435 K MDL
ROE -73.2%Scor Bonitate
49/100
BBB · Risc mediuTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 132 K | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 1.5 M | 1.5 M | 1.8 M | 1.6 M | 1.5 M | 1.1 M | 461 K |
| Total Activ | 1.6 M | 1.5 M | 1.8 M | 1.6 M | 1.5 M | 1.1 M | 461 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 1.6 M | 1.4 M | 1.6 M | 1.5 M | 1.4 M | 1.1 M | 435 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 68 K | 39 K | 204 K | 137 K | 134 K | 4 K | 26 K |
| Total Datorii | 68 K | 39 K | 204 K | 137 K | 134 K | 4 K | 26 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 2.0 M | 1.5 M | 1.3 M | 2.0 M | 2.1 M | 126 K | 164 K |
| Costul vânzărilor | — | — | — | — | — | 54 K | 70 K |
| Profit brut | 2.0 M | 1.5 M | 1.3 M | 2.0 M | 2.1 M | 72 K | 94 K |
| Rezultat operațional | 441 K | 465 K | 381 K | 656 K | 788 K | -305 K | -319 K |
| Profit net | 441 K | 404 K | 334 K | 616 K | 713 K | -305 K | -319 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 22.09 | 38.11 | 9.02 | 11.71 | 11.49 | 261.07 | 18.03 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 21.51 | 37.81 | 8.94 | 11.39 | 11.06 | 248.45 | 17.79 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 2.78 | 16.87 | 2.68 | 4.07 | 6.73 | 149.24 | 13.81 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 4.2% | 2.6% | 11.1% | 8.5% | 8.7% | 0.4% | 5.5% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.96 | 0.97 | 0.89 | 0.92 | 0.91 | 1.00 | 0.95 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 57.1% | 57.4% |
| Marjă netă % | 22.2% | 26.4% | 25.4% | 30.9% | 34.3% | -242.6% | -194.7% |
| ROA % | 27.0% | 27.5% | 18.2% | 38.5% | 46.1% | -28.8% | -69.1% |
| ROE % | 28.1% | 28.2% | 20.4% | 42.1% | 50.5% | -29.0% | -73.2% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | — | — | — | — | 1.06 | 11.28 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | — | — | — | — | 344 | 32 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 1.56 | 1.90 | 1.03 | 1.99 | 3.57 | 0.31 | 1.61 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "TRANSMIG AGRO" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 30.3% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Compania înregistrează pierdere netă (-194.7%), situație care necesită măsuri corective urgente.
Lichiditatea curentă de 18.03 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate BBB (49 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.