IDNO: 1015600018949
ActivFORWARD LOGISTIC SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 02.06.2015, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1015600018949 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de LEONTEV IGOR. Capitalul social este deținut de LAZARENCU ADRIAN (50,00%), DARIE MIHAIL (50,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vînzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), FORWARD LOGISTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 200.000 lei și un profit net de 107.439 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 71/100 (clasa AA).
+373 68 ●●● ●●●
+373 60 ●●● ●●●
+373 60 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2062, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Dacia bd., 49/6, ap.(of.) 340
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: H5229 — Alte activităţi anexe transporturilor · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #413 din 630.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
200 K MDL
300% vs 2024Profit net 2025
107 K MDL
196.3% vs 2024Total Active
128 K MDL
2 salariațiCapital Propriu
37 K MDL
ROE 291.0%Scor Bonitate
71/100
AA · Risc scăzutTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 70 K | 45 K | 32 K | 13 K | 702 | — | — |
| Active circulante | 5.5 M | 6.7 M | 950 K | 687 K | 293 K | 153 K | 128 K |
| Total Activ | 5.6 M | 6.8 M | 981 K | 701 K | 293 K | 153 K | 128 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 1.3 M | 2.3 M | 386 K | 169 K | 81 K | -67 K | 37 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 4.2 M | 4.4 M | 595 K | 532 K | 213 K | 220 K | 91 K |
| Total Datorii | 4.2 M | 4.4 M | 595 K | 532 K | 213 K | 220 K | 91 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 8.1 M | 9.5 M | 283 K | 193 K | 291 K | 50 K | 200 K |
| Costul vânzărilor | 713 K | 531 K | 1 K | — | — | — | — |
| Profit brut | 7.4 M | 9.0 M | 282 K | 193 K | 291 K | 50 K | 200 K |
| Rezultat operațional | 6.0 M | 7.4 M | -85 K | -215 K | -97 K | -112 K | 108 K |
| Profit net | 5.0 M | 6.4 M | -164 K | -215 K | -93 K | -112 K | 107 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.30 | 1.52 | 1.60 | 1.29 | 1.38 | 0.69 | 1.40 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 1.29 | 1.52 | — | — | — | — | — |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.01 | 0.10 | 0.01 | 0.01 | 0.00 | 0.06 | 0.01 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 75.9% | 65.4% | 60.6% | 75.9% | 72.5% | 144.1% | 71.2% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.24 | 0.35 | 0.39 | 0.24 | 0.28 | -0.44 | 0.29 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 91.2% | 94.4% | 99.5% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% |
| Marjă netă % | 62.4% | 67.9% | -57.9% | -111.5% | -31.8% | -223.2% | 53.7% |
| ROA % | 90.3% | 95.2% | -16.7% | -30.7% | -31.5% | -73.1% | 83.7% |
| ROE % | 374.8% | 274.8% | -42.4% | -127.5% | -114.6% | — | 291.0% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 14.33 | 249.44 | — | — | — | — | — |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 25 | 1 | — | — | — | — | — |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 1.59 | 1.54 | 0.34 | 0.34 | 1.00 | 0.36 | 1.57 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "FORWARD LOGISTIC" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 300% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 53.7% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 1.40 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.
Scorul de bonitate AA (71 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).