indice logo
Login

WELL-SET SERVICES SRL

Activ IDNO: 1017600026113
MD-2005, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Albișoara, 82/2, ap.(of.) 29 Înființat: 20.06.2017

WELL-SET SERVICES SRL – profil companie

WELL-SET SERVICES SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 20.06.2017, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1017600026113 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de PLEȘCA EUGENIU. Capitalul social este deținut de PLEȘCA EUGENIU (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), WELL-SET SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 118.333 lei și un rezultat net negativ de 12.042 lei, având 1 angajat. Scorul de bonitate estimat este 10/100 (clasa B).

Date Generale

IDNO: 1017600026113
Cod CUIIO 41199611
Activitate (CAEN) F4211
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2017-06-20
Adresă: MD-2005, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Albișoara, 82/2, ap.(of.) 29
Cod ATU: 150

Contacte

+373 78 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Activități

Activități Nelicențiate (19)

Locație pe Hartă

Hartă bazată pe adresa: MD-2005, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Albișoara, 82/2, ap.(of.) 29

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: F4211 — Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 NOUCONST SRL 684 434 338 MDL
  2. #2 ONUR TAAHHUT TAȘIMACILIK INȘAAT TICARET VE SANAYI SRL 532 880 450 MDL
  3. #3 S. C. IRINDA PRIM S.R.L. 373 576 465 MDL
  4. #4 ÎNTREPRINDEREA DE PRODUCŢIE ŞI SERVIS CORSAG S.R.L. 284 239 737 MDL
  5. #5 RUTADOR SRL 253 365 379 MDL
  6. #6 DRUMURI-BĂLȚI SA 238 262 794 MDL
  7. #7 Întreprinderea Municipală Regia exploatare a drumurilor și podurilor EXDRUPO 198 614 429 MDL
  8. #8 GENESIS INTERNATIONAL SRL 195 615 625 MDL
  9. #9 S. C. DROMAS-CONS S.R.L. 193 906 610 MDL
  10. #10 S. C. PRIMATERAX-NORD S.R.L. 188 423 785 MDL

Poziția companiei: #148 din 183.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

118 K MDL

57.3% vs 2024

Profit net 2025

-12 K MDL

202.2% vs 2024

Total Active

481 K MDL

1 salariați

Capital Propriu

-16 K MDL

Scor Bonitate

10/100

B · Risc f. ridicat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 6 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2024 2025
Active imobilizate 868 K 1.1 M 1.1 M 485 K 385 K 317 K
Active circulante 930 K 621 K 621 K 1.0 M 147 K 164 K
Total Activ 1.8 M 1.7 M 1.7 M 1.5 M 532 K 481 K

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2024 2025
Capital Propriu 1.7 M 1.1 M 1.1 M 908 K -4 K -16 K
Datorii termen lung — — — — 350 K 350 K
Datorii curente 141 K 666 K 666 K 591 K 186 K 147 K
Total Datorii 141 K 666 K 666 K 591 K 536 K 497 K

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2024 2025
Venituri din vânzări 2.0 M 578 K 578 K 473 K 277 K 118 K
Costul vânzărilor 1.5 M 420 K 420 K 484 K 247 K 80 K
Profit brut 566 K 158 K 158 K -11 K 30 K 38 K
Rezultat operațional 127 K -129 K -129 K -146 K 14 K 7 K
Profit net 896 K 180 K 180 K -146 K -4 K -12 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 6.58 0.93 0.93 1.72 0.79 1.12
Lichiditate rapidă > 1.0 6.45 0.90 0.90 1.67 — —
Lichiditate imediată > 0.3 3.13 0.05 0.05 0.25 0.64 0.53
Rata datoriilor % < 50% 7.9% 38.7% 38.7% 39.4% 100.7% 103.3%
Autonomie financiară > 0.5 0.92 0.61 0.61 0.61 -0.01 -0.03

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2024 2025
Marjă brută % 28.0% 27.3% 27.3% -2.3% 11.0% 32.5%
Marjă netă % 44.3% 31.1% 31.1% -31.0% -1.4% -10.2%
ROA % 49.8% 10.5% 10.5% -9.8% -0.7% -2.5%
ROE % 54.1% 17.1% 17.1% -16.1% — —

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 84.01 17.51 17.51 19.39 — —
Durata stocajului (zile) < 60 4 21 21 19 — —
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 4.31 1.03 1.03 0.56 9.86 1.36
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
B · 10 / 100 · Bonitate nesatisfăcătoare
11/25
Lichiditate
1.12
0/25
Solvabilitate
-3.3%
0/25
Profitabilitate
-10.2%
0/25
Rentabilitate
—
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "WELL-SET SERVICES" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri a scăzut cu 57.3% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.

Compania înregistrează pierdere netă (-10.2%), situație care necesită măsuri corective urgente.

Lichiditatea curentă de 1.12 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.

Scorul de bonitate B (10 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.

Recomandări:

  • Optimizarea structurii costurilor pentru îmbunătățirea marjei nete.
  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.
  • Reducerea gradului de îndatorare (rata datoriilor: 103.3%) prin consolidarea capitalului propriu.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).