IDNO: 1019600035395
ActivARTISORO SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 25.07.2019, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1019600035395 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de FEDORENCO SERGHEI. Capitalul social este deținut de FEDORENCO SERGHEI (60,00%), FEDORENCO ECATERINA (40,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Alte activităţi de tipărire n.c.a.. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), ARTISORO SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.715.302 lei și un profit net de 782.839 lei, având 22 angajați. Scorul de bonitate estimat este 59/100 (clasa A).
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
+373 79 ●●● ●●●
art●●●●●@●●●●.ru
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2005, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Octavian Goga, 25
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: C1812 — Alte activităţi de tipărire n.c.a. · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #24 din 156.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
6.7 M MDL
19.7% vs 2024Profit net 2025
783 K MDL
21.9% vs 2024Total Active
8.4 M MDL
22 salariațiCapital Propriu
6.9 M MDL
ROE 11.3%Scor Bonitate
59/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | 695 K | 630 K | 2.9 M | 2.8 M | 4.1 M | 4.7 M |
| Active circulante | 1.3 M | 2.2 M | 2.6 M | 3.4 M | 3.7 M | 3.5 M | 3.6 M |
| Total Activ | 1.3 M | 2.9 M | 3.2 M | 6.3 M | 6.5 M | 7.6 M | 8.4 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 600 K | 1.9 M | 2.5 M | 3.7 M | 5.2 M | 6.1 M | 6.9 M |
| Datorii termen lung | 255 K | 257 K | 201 K | 1.8 M | 932 K | 708 K | 313 K |
| Datorii curente | 487 K | 689 K | 527 K | 805 K | 325 K | 719 K | 1.1 M |
| Total Datorii | 742 K | 946 K | 728 K | 2.6 M | 1.3 M | 1.4 M | 1.4 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 1.6 M | 5.5 M | 5.3 M | 7.7 M | 9.0 M | 8.4 M | 6.7 M |
| Costul vânzărilor | 580 K | 3.6 M | 3.7 M | 4.6 M | 5.4 M | 5.3 M | 4.6 M |
| Profit brut | 989 K | 1.9 M | 1.6 M | 3.1 M | 3.6 M | 3.0 M | 2.1 M |
| Rezultat operațional | 676 K | 1.4 M | 737 K | 1.4 M | 1.7 M | 1.2 M | 871 K |
| Profit net | 599 K | 1.3 M | 635 K | 1.2 M | 1.5 M | 1.0 M | 783 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 2.76 | 3.13 | 4.97 | 4.24 | 11.41 | 4.88 | 3.21 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 1.37 | 1.16 | 1.71 | 1.38 | 3.65 | 1.21 | 0.80 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.55 | 0.04 | 0.44 | 0.21 | 1.22 | 0.37 | 0.06 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 55.3% | 33.2% | 22.4% | 41.4% | 19.3% | 18.8% | 17.3% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.45 | 0.67 | 0.78 | 0.59 | 0.81 | 0.81 | 0.83 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 63.0% | 34.1% | 30.5% | 40.0% | 39.9% | 36.3% | 31.8% |
| Marjă netă % | 38.2% | 23.6% | 12.0% | 15.4% | 16.9% | 12.0% | 11.7% |
| ROA % | 44.6% | 45.6% | 19.6% | 18.9% | 23.5% | 13.2% | 9.4% |
| ROE % | 99.8% | 68.3% | 25.2% | 32.2% | 29.2% | 16.3% | 11.3% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 0.86 | 2.68 | 2.14 | 2.02 | 2.15 | 2.02 | 1.67 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 424 | 136 | 171 | 181 | 170 | 181 | 219 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 3.93 | 7.18 | 7.92 | 8.23 | 11.59 | 13.91 | 8.01 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "ARTISORO" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 19.7% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 11.7% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 3.21 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (59 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
ARTISORO SRL a participat la 536 proceduri de achiziții publice, dintre care 182 prin atribuire directă și 354 prin licitație competitivă. A câștigat 302 proceduri, în valoare totală de 11 336 508 MDL.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...