indice logo
Login

FABRICA DE NUTREȚURI COMBINATE DIN CORJEUTI COMBIFURAJ SA

Activ IDNO: 1003604150792
MD-4720, rl. Briceni, s. Corjeuți Înființat: 28.12.1992

FABRICA DE NUTREȚURI COMBINATE DIN CORJEUTI COMBIFURAJ SA – profil companie

FABRICA DE NUTREȚURI COMBINATE DIN CORJEUTI COMBIFURAJ SA este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate pe acţiuni de tip închis” la data de 28.12.1992, cu sediul în Briceni. Compania este identificată prin codul IDNO 1003604150792 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de ANDRONIC GHEORGHE. Domeniul principal de activitate declarat este: Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), FABRICA DE NUTREȚURI COMBINATE DIN CORJEUTI COMBIFURAJ SA a raportat o cifră de afaceri de 145.662 lei și un profit net de 19.061 lei. Scorul de bonitate estimat este 60/100 (clasa A).

Date Generale

IDNO: 1003604150792
Cod CUIIO 3002057
Activitate (CAEN) G4730
Forma Juridică Societate pe acţiuni de tip închis
Data Înregistrării: 1992-12-28
Adresă: MD-4720, rl. Briceni, s. Corjeuți
Cod ATU: 1422

Contacte

+373 24 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: G4730 — Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 Întreprinderea cu Capital Străin SRL LUKOIL-Moldova 8 390 994 515 MDL
  2. #2 VENTO RETAIL SRL 2 042 267 332 MDL
  3. #3 Întreprinderea cu Capital Străin BEMOL RETAIL S.R.L. 1 471 797 816 MDL
  4. #4 NOW OIL RETAIL SRL 867 585 143 MDL
  5. #5 GLORIA-QVARC SRL 562 365 285 MDL
  6. #6 TRANSAUTOGAZ SRL 464 907 991 MDL
  7. #7 RINOR-GRUP SRL 258 221 448 MDL
  8. #8 FOX PETROL SRL 250 469 319 MDL
  9. #9 DII-TEH-GROUP SRL 189 675 522 MDL
  10. #10 ORHDONC SRL 159 802 827 MDL

Poziția companiei: #79 din 104.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

146 K MDL

5.6% vs 2024

Profit net 2025

19 K MDL

74.5% vs 2024

Total Active

1.6 M MDL

Capital Propriu

1.4 M MDL

ROE 1.4%

Scor Bonitate

60/100

A · Risc moderat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 849 K 837 K 845 K 918 K 1.0 M 1.0 M 1.0 M
Active circulante 830 K 730 K 762 K 503 K 478 K 551 K 552 K
Total Activ 1.7 M 1.6 M 1.6 M 1.4 M 1.5 M 1.6 M 1.6 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 1.5 M 1.4 M 1.3 M 1.3 M 1.3 M 1.4 M 1.4 M
Datorii termen lung — — — 134 K 159 K 159 K 159 K
Datorii curente 217 K 166 K 318 K 18 K 20 K 18 K 18 K
Total Datorii 217 K 166 K 318 K 153 K 180 K 177 K 177 K

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 3.2 M 1.8 M 2.0 M 426 K 80 K 154 K 146 K
Costul vânzărilor 2.9 M 1.6 M 1.8 M 376 K 34 K 79 K 127 K
Profit brut 347 K 276 K 126 K 50 K 46 K 75 K 19 K
Rezultat operațional -19 K -61 K -112 K -20 K 46 K 75 K 19 K
Profit net -19 K -61 K -112 K -20 K 46 K 75 K 19 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 3.83 4.39 2.40 27.50 23.64 30.57 31.49
Lichiditate rapidă > 1.0 2.65 2.97 1.59 23.47 22.26 29.03 —
Lichiditate imediată > 0.3 1.96 2.34 1.22 20.95 20.53 24.56 27.95
Rata datoriilor % < 50% 12.9% 10.6% 19.8% 10.7% 12.0% 11.3% 11.2%
Autonomie financiară > 0.5 0.87 0.89 0.80 0.89 0.88 0.89 0.89

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 10.7% 15.0% 6.5% 11.8% 57.7% 48.5% 13.1%
Marjă netă % -0.6% -3.3% -5.7% -4.7% 57.7% 48.5% 13.1%
ROA % -1.2% -3.9% -7.0% -1.4% 3.1% 4.8% 1.2%
ROE % -1.3% -4.3% -8.7% -1.6% 3.5% 5.4% 1.4%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 11.33 6.62 7.10 5.09 1.21 2.86 —
Durata stocajului (zile) < 60 32 55 51 72 302 128 —
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 21.71 17.57 16.66 9.27 2.27 1.91 2.35
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
A · 60 / 100 · Bonitate bună
25/25
Lichiditate
31.49
22/25
Solvabilitate
88.8%
13/25
Profitabilitate
13.1%
0/25
Rentabilitate
1.4%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei SOCIETATEA PE ACȚIUNI FABRICA DE NUTREȚURI COMBINATE DIN CORJEUTI "COMBIFURAJ" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri a scăzut cu 5.6% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.

Marja netă de 13.1% reflectă o profitabilitate solidă.

Lichiditatea curentă de 31.49 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).

Scorul de bonitate A (60 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.

Recomandări:

  • Creșterea rentabilității capitalului propriu (ROE: 1.4%) prin maximizarea eficienței operaționale.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).