Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciPREMIUM DRIVE STYLE SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 30.06.2017, cu sediul în Chișinău. Compania este identificată prin codul IDNO 1017600028003 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de PAVLEVICI NICOLAE. Capitalul social este deținut de PAVLEVICI NICOLAE (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţ cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), PREMIUM DRIVE STYLE SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.535.847 lei și un profit net de 12.940 lei, având 10 angajați. Scorul de bonitate estimat este 19/100 (clasa B).
+373 78 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-3733, mun. Chișinău, s. Trușeni, Zăvoiului, 2
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: G4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #57 din 927.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
7.5 M MDL
8.9% vs 2024Profit net 2025
13 K MDL
96.6% vs 2024Total Active
2.8 M MDL
10 salariațiCapital Propriu
850 K MDL
ROE 1.5%Scor Bonitate
19/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 6 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | — | 7 K | 20 K | 51 K | 572 K |
| Active circulante | 500 | 673 K | 738 K | 1.5 M | 1.7 M | 2.3 M |
| Total Activ | 500 | 673 K | 745 K | 1.5 M | 1.8 M | 2.8 M |
Pasiv
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 500 | 224 K | 306 K | 457 K | 837 K | 850 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | — | 448 K | 439 K | 1.1 M | 918 K | 2.0 M |
| Total Datorii | — | 448 K | 439 K | 1.1 M | 918 K | 2.0 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | — | 1.6 M | 2.9 M | 7.0 M | 8.3 M | 7.5 M |
| Costul vânzărilor | — | 547 K | 1.3 M | 1.6 M | 2.1 M | 1.8 M |
| Profit brut | — | 1.1 M | 1.6 M | 5.3 M | 6.1 M | 5.7 M |
| Rezultat operațional | — | 279 K | 93 K | 297 K | 501 K | 153 K |
| Profit net | — | 224 K | 82 K | 151 K | 379 K | 13 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | — | 1.50 | 1.68 | 1.42 | 1.86 | 1.14 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | 0.12 | 1.15 | 0.65 | 1.01 | 0.65 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | — | 0.12 | 0.87 | 0.65 | 1.01 | 0.46 |
| Rata datoriilor % | < 50% | — | 66.7% | 58.9% | 69.7% | 52.3% | 70.0% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 1.00 | 0.33 | 0.41 | 0.30 | 0.48 | 0.30 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | — | 66.3% | 55.5% | 76.4% | 74.0% | 75.7% |
| Marjă netă % | — | 13.8% | 2.9% | 2.2% | 4.6% | 0.2% |
| ROA % | — | 33.3% | 11.0% | 10.0% | 21.6% | 0.5% |
| ROE % | — | 99.8% | 26.8% | 33.0% | 45.3% | 1.5% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | 0.88 | 5.43 | 2.04 | 2.78 | 1.88 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | 415 | 67 | 179 | 131 | 194 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | — | 23.15 | 3671.06 | 4403.18 | 20.69 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "PREMIUM DRIVE STYLE" pentru perioada 2020–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 8.9% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 0.2% este scăzută și indică presiune asupra profitabilității.
Lichiditatea curentă de 1.14 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.
Scorul de bonitate B (19 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.