Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?ESTATE INVEST COMPANY SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 12.03.2015, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1015600009048 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de MAGALIUC ION. Capitalul social este deținut de MAGALIUC ION (5,00%), DÎRDA IURIE (45,00%), "PANDA CITY" S.R.L. (50,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), ESTATE INVEST COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 699.114.192 lei și un profit net de 12.890.707 lei, având 259 angajați. Scorul de bonitate estimat este 14/100 (clasa B).
+373 22 ●●● ●●●
+373 62 ●●● ●●●
+373 60 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
vin●●●●@●●●●●●●●●●●●.md
est●●●●●●●●●●●●@●●●●●.com
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2068, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Alecu Russo, 15, ap.(of.) 52
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: L6810 — Cumpărarea şi vînzarea de bunuri imobiliare proprii · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
699.1 M MDL
358.8% vs 2024Profit net 2025
12.9 M MDL
18% vs 2024Total Active
2620.5 M MDL
259 salariațiCapital Propriu
128.6 M MDL
ROE 10.0%Scor Bonitate
14/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 18.1 M | 27.8 M | 28.5 M | 34.8 M | 42.9 M | 126.0 M | 408.9 M |
| Active circulante | 213.6 M | 223.2 M | 268.2 M | 499.3 M | 517.8 M | 1471.3 M | 2211.7 M |
| Total Activ | 231.7 M | 250.9 M | 296.7 M | 534.1 M | 560.8 M | 1597.2 M | 2620.5 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 40.5 M | 69.8 M | 68.0 M | 17.5 M | 74.8 M | 146.9 M | 128.6 M |
| Datorii termen lung | 4.0 M | 11.6 M | — | 17.1 M | 16.5 M | 304.1 M | 279.3 M |
| Datorii curente | 187.3 M | 169.5 M | 228.8 M | 499.6 M | 469.5 M | 1146.3 M | 2212.6 M |
| Total Datorii | 191.2 M | 181.1 M | 228.8 M | 516.7 M | 486.0 M | 1450.4 M | 2491.9 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 84.0 M | 153.0 M | 295.3 M | 64.4 M | 410.4 M | 152.4 M | 699.1 M |
| Costul vânzărilor | 69.4 M | 115.6 M | 218.0 M | 40.8 M | 318.0 M | 129.7 M | 657.8 M |
| Profit brut | 14.6 M | 37.4 M | 77.3 M | 23.6 M | 92.4 M | 22.7 M | 41.4 M |
| Rezultat operațional | 10.2 M | 31.9 M | 71.8 M | 15.2 M | 80.3 M | 11.4 M | 14.4 M |
| Profit net | 9.3 M | 28.8 M | 63.2 M | 12.9 M | 69.8 M | 10.9 M | 12.9 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.14 | 1.32 | 1.17 | 1.00 | 1.10 | 1.28 | 1.00 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.34 | 0.26 | 0.22 | 0.16 | 0.25 | 0.21 | 0.27 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.00 | 0.00 | 0.01 | 0.00 | 0.01 | 0.01 | 0.01 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 82.5% | 72.2% | 77.1% | 96.7% | 86.7% | 90.8% | 95.1% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.18 | 0.28 | 0.23 | 0.03 | 0.13 | 0.09 | 0.05 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 17.4% | 24.4% | 26.2% | 36.6% | 22.5% | 14.9% | 5.9% |
| Marjă netă % | 11.1% | 18.8% | 21.4% | 20.0% | 17.0% | 7.2% | 1.8% |
| ROA % | 4.0% | 11.5% | 21.3% | 2.4% | 12.4% | 0.7% | 0.5% |
| ROE % | 22.9% | 41.3% | 92.9% | 73.8% | 93.3% | 7.4% | 10.0% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 0.46 | 0.64 | 1.00 | 0.10 | 0.80 | 0.11 | 0.41 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 793 | 570 | 365 | 3650 | 456 | 3318 | 890 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 1.91 | 4.13 | 6.63 | 0.84 | 3.66 | 0.69 | 1.21 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "ESTATE INVEST COMPANY" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 358.8% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 1.8% este scăzută și indică presiune asupra profitabilității.
Lichiditatea curentă de 1.00 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.
Scorul de bonitate B (14 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
ESTATE INVEST COMPANY SRL a participat la 10 proceduri de achiziții publice, dintre care 10 prin licitație competitivă. A câștigat 1 proceduri, în valoare totală de 205 736 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Adăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.