IDNO: 1005603001318
ActivS. C. RUDPEL-AGRO S.R.L. este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 07.02.2005, cu sediul în Cahul. Compania este identificată prin codul IDNO 1005603001318 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de RUDENCO DUMITRU. Capitalul social este deținut de RUDENCO DUMITRU (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Cultura plantelor cerealiere, tehnice şi a plantelor furajere. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), S. C. RUDPEL-AGRO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.421.054 lei și un profit net de 126.848 lei, având 10 angajați.
+373 69 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-3927, rl. Cahul, s. Pelinei
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: A0121 — Cultivarea strugurilor · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #127 din 345.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
1.4 M MDL
105.2% vs 2024Profit net 2025
127 K MDL
233.7% vs 2024Total Active
383 K MDL
10 salariațiCapital Propriu
-265 K MDL
Scor Bonitate
0/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 922 K | 908 K | 664 K | 472 K | 331 K | 231 K | 162 K |
| Active circulante | 558 K | 543 K | 640 K | 646 K | 434 K | 144 K | 221 K |
| Total Activ | 1.5 M | 1.5 M | 1.3 M | 1.1 M | 764 K | 375 K | 383 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | -205 K | -298 K | -238 K | -140 K | -297 K | -391 K | -265 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 1.7 M | 1.7 M | 1.5 M | 1.3 M | 1.1 M | 767 K | 648 K |
| Total Datorii | 1.7 M | 1.7 M | 1.5 M | 1.3 M | 1.1 M | 767 K | 648 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 1.5 M | 1.5 M | 2.3 M | 2.5 M | 1.1 M | 693 K | 1.4 M |
| Costul vânzărilor | 1.8 M | 1.5 M | 2.1 M | 2.3 M | 1.3 M | 787 K | 1.3 M |
| Profit brut | -354 K | -93 K | 200 K | 186 K | -161 K | -95 K | 127 K |
| Rezultat operațional | -692 K | -93 K | 108 K | 141 K | -161 K | -95 K | 127 K |
| Profit net | -597 K | -93 K | 60 K | 97 K | -161 K | -95 K | 127 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.33 | 0.31 | 0.42 | 0.51 | 0.41 | 0.19 | 0.34 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.27 | 0.24 | 0.37 | 0.50 | 0.27 | 0.05 | 0.08 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.27 | 0.06 | 0.05 | 0.27 | 0.10 | 0.00 | 0.01 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 113.9% | 120.6% | 118.2% | 112.6% | 138.8% | 204.4% | 169.0% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | -0.14 | -0.21 | -0.18 | -0.13 | -0.39 | -1.04 | -0.69 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | -23.8% | -6.4% | 8.5% | 7.3% | -14.5% | -13.7% | 8.9% |
| Marjă netă % | -40.1% | -6.4% | 2.6% | 3.9% | -14.5% | -13.7% | 8.9% |
| ROA % | -40.4% | -6.4% | 4.6% | 8.7% | -21.1% | -25.3% | 33.1% |
| ROE % | — | — | — | — | — | — | — |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 17.28 | 12.89 | 30.32 | 188.94 | 8.82 | 7.64 | 7.61 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 21 | 28 | 12 | 2 | 41 | 48 | 48 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | 4.60 | 4.69 | 8.60 | 6.01 | 17.07 | 30.89 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea Comercială "RUDPEL-AGRO" S.R.L. pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 105.2% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 8.9% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 0.34 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.
Scorul de bonitate B (0 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).