indice logo
Login

WORK PROTECTION SRL

Activ IDNO: 1020600018657
MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Mihail Sadoveanu, 8/2, ap.(of.) 19 Înființat: 01.06.2020

WORK PROTECTION SRL – profil companie

WORK PROTECTION SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 01.06.2020, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1020600018657 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de DARII AURICA. Capitalul social este deținut de DARII AURICA (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Alte activităţi de tipărire n.c.a.. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), WORK PROTECTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.715.113 lei și un profit net de 1.923.901 lei, având 4 angajați. Scorul de bonitate estimat este 73/100 (clasa AA).

Date Generale

IDNO: 1020600018657
Cod CUIIO 41400194
Activitate (CAEN) N8299
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2020-06-01
Adresă: MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Mihail Sadoveanu, 8/2, ap.(of.) 19
Cod ATU: 140

Contacte

+373 68 ●●● ●●●

+373 68 ●●● ●●●

ion●●●●●●@●●●●●●●.md

off●●●@●●●●●●●.md

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: N8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 STARLINE TEXTILE SRL 29 829 453 MDL
  2. #2 S. C. PELICAN DESIGN S.R.L. 28 172 980 MDL
  3. #3 EXPOMONTAJ SRL 18 669 995 MDL
  4. #4 EV POINT PARKING SYSTEMS SRL 17 649 112 MDL
  5. #5 MARKET PLAST SRL 16 117 071 MDL
  6. #6 AGRO-MONDIAL SRL 7 534 705 MDL
  7. #7 Agenția de Logistică AGE QUOD AGIS S.R.L. 6 222 414 MDL
  8. #8 MMD BROKERS SRL 4 464 271 MDL
  9. #9 WORK PROTECTION SRL 3 715 113 MDL
  10. #10 DORICORI SRL 3 682 610 MDL

Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

3.7 M MDL

28.7% vs 2024

Profit net 2025

1.9 M MDL

13.9% vs 2024

Total Active

3.8 M MDL

4 salariați

Capital Propriu

1.5 M MDL

ROE 127.0%

Scor Bonitate

73/100

AA · Risc scăzut
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate — — — 16 K 11 K 7 K 3.5 M
Active circulante — 119 K 119 K 37 K 36 K 96 K 269 K
Total Activ — 119 K 119 K 53 K 47 K 103 K 3.8 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu — 58 K 58 K 45 K 34 K 43 K 1.5 M
Datorii termen lung — — — — — — 2.2 M
Datorii curente — 61 K 61 K 8 K 13 K 59 K 26 K
Total Datorii — 61 K 61 K 8 K 13 K 59 K 2.3 M

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări — 571 K 571 K 1.1 M 1.3 M 2.9 M 3.7 M
Costul vânzărilor — 204 K 204 K 47 K 150 K 265 K 819 K
Profit brut — 367 K 367 K 1.0 M 1.1 M 2.6 M 2.9 M
Rezultat operațional — 331 K 331 K 916 K 1.1 M 2.4 M 2.2 M
Profit net — 309 K 309 K 874 K 999 K 2.2 M 1.9 M

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 — 1.95 1.95 4.87 2.72 1.62 10.53
Lichiditate rapidă > 1.0 — — — — — 1.61 9.56
Lichiditate imediată > 0.3 — 1.28 1.28 1.89 1.47 0.23 1.76
Rata datoriilor % < 50% — 51.3% 51.3% 14.3% 28.3% 57.6% 59.8%
Autonomie financiară > 0.5 — 0.49 0.49 0.86 0.72 0.42 0.40

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % — 64.2% 64.2% 95.5% 88.4% 90.8% 78.0%
Marjă netă % — 54.0% 54.0% 82.5% 77.4% 77.4% 51.8%
ROA % — 259.1% 259.1% 1646.3% 2118.8% 2179.1% 51.1%
ROE % — 532.4% 532.4% 1921.8% 2953.7% 5143.7% 127.0%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 — — — — — 875.82 33.05
Durata stocajului (zile) < 60 — — — — — 0 11
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 — 14.02 14.02 46.75 77.74 35.31 18.62
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
AA · 73 / 100 · Bonitate foarte bună
25/25
Lichiditate
10.53
10/25
Solvabilitate
40.2%
25/25
Profitabilitate
51.8%
13/25
Rentabilitate
127.0%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "WORK PROTECTION" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 28.7% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Marja netă de 51.8% reflectă o profitabilitate solidă.

Lichiditatea curentă de 10.53 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).

Scorul de bonitate AA (73 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).

Licitații publice

Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.

182
Participări
182
Câștigate
399 097 MDL
Valoare câștigată
29.10.2026
Ultima activitate

WORK PROTECTION SRL a participat la 182 proceduri de achiziții publice, dintre care 182 prin atribuire directă. A câștigat 182 proceduri, în valoare totală de 399 097 MDL.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.