Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciPEST MANAGEMENT CONTROL SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 17.02.2020, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1020600006087 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de GARBUZ MARGARITA. Capitalul social este deținut de LEANCA TEODOR (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea pesticidelor şi a altor produse agrochimice. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), PEST MANAGEMENT CONTROL SRL a raportat un rezultat net negativ de 4.328 lei. Scorul de bonitate estimat este 50/100 (clasa BBB).
+373 61 ●●● ●●●
mol●●●●●●●●@●●●●●.com
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2025, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Nicolae Testemițanu, 24/3, ap.(of.) 50
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: E3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase · vezi toate companiile din domeniu
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
— MDL
Profit net 2025
-4 K MDL
42.1% vs 2024Total Active
512 K MDL
Capital Propriu
512 K MDL
ROE -0.8%Scor Bonitate
50/100
BBB · Risc mediuTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | 33 K | 27 K | 22 K | 12 K | 5 K | 409 |
| Active circulante | — | 279 K | 385 K | 512 K | 511 K | 511 K | 511 K |
| Total Activ | — | 312 K | 412 K | 534 K | 524 K | 516 K | 512 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | — | 297 K | 412 K | 534 K | 523 K | 516 K | 512 K |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | — | 14 K | — | 41 | 174 | 217 | 217 |
| Total Datorii | — | 14 K | — | 41 | 174 | 217 | 217 |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | — | 357 K | 214 K | 207 K | — | — | — |
| Costul vânzărilor | — | 27 K | 37 K | 25 K | — | — | — |
| Profit brut | — | 330 K | 177 K | 182 K | — | — | — |
| Rezultat operațional | — | 311 K | 123 K | 131 K | -11 K | -7 K | -4 K |
| Profit net | — | 296 K | 114 K | 123 K | -11 K | -7 K | -4 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | — | 19.38 | — | 12495.41 | 2939.60 | 2357.10 | 2357.10 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | 19.03 | — | — | — | — | — |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | — | 4.43 | — | 20.02 | — | — | — |
| Rata datoriilor % | < 50% | — | 4.6% | — | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | — | 0.95 | 1.00 | 1.00 | 1.00 | 1.00 | 1.00 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | — | 92.4% | 82.8% | 87.8% | — | — | — |
| Marjă netă % | — | 83.0% | 53.5% | 59.2% | — | — | — |
| ROA % | — | 95.1% | 27.8% | 23.0% | -2.1% | -1.4% | -0.8% |
| ROE % | — | 99.7% | 27.8% | 23.0% | -2.1% | -1.4% | -0.8% |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "PEST MANAGEMENT CONTROL" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Lichiditatea curentă de 2357.10 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate BBB (50 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
PEST MANAGEMENT CONTROL SRL a participat la 2 proceduri de achiziții publice, dintre care 2 prin licitație competitivă. A câștigat 1 proceduri, în valoare totală de 163 296 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.