Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciSTAȚIUNEA BALNEOCLIMATERICĂ CODRU SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 15.03.1994, cu sediul în Călărași. Compania este identificată prin codul IDNO 1004609001863 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de DAVID ANDREI. Capitalul social este deținut de CONFEDERATIA NATIONALA A SINDICATELOR DIN MOLDOVA (75,00%), ORGANIZAȚIA SINDICALĂ PRIMARĂ A ANGAJAȚILOR SOCIETĂȚII CU RASPUNDERE LIMITATĂ STAȚIUNEA BALNEOCLIMATERICĂ "CODRU" (25,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea apei minerale şi a băuturilor răcoritoare. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), STAȚIUNEA BALNEOCLIMATERICĂ CODRU SRL a raportat o cifră de afaceri de 91.614.375 lei și un profit net de 9.983.807 lei, având 215 angajați. Scorul de bonitate estimat este 64/100 (clasa A).
+373 24 ●●● ●●●
+373 24 ●●● ●●●
+373 24 ●●● ●●●
+373 24 ●●● ●●●
+373 24 ●●● ●●●
+373 24 ●●● ●●●
sta●●●●●●●●●●●@●●●●●.com
a.a●●●●●●●●●@●●●●.ru
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-4421, rl. Călărași, s. Hîrjauca
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: Q8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
91.6 M MDL
10.4% vs 2024Profit net 2025
10.0 M MDL
136.7% vs 2024Total Active
19.8 M MDL
215 salariațiCapital Propriu
18.3 M MDL
ROE 54.4%Scor Bonitate
64/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 6.2 M | 5.4 M | 4.7 M | 4.2 M | 3.8 M | 3.4 M | 3.3 M |
| Active circulante | 10.4 M | 8.3 M | 10.0 M | 12.2 M | 10.8 M | 10.8 M | 16.5 M |
| Total Activ | 16.6 M | 13.8 M | 14.7 M | 16.3 M | 14.6 M | 14.2 M | 19.8 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 12.2 M | 4.6 M | 8.8 M | 11.2 M | 13.5 M | 12.6 M | 18.3 M |
| Datorii termen lung | — | 4.8 M | 3.0 M | — | — | — | — |
| Datorii curente | 4.4 M | 4.3 M | 2.9 M | 5.1 M | 1.2 M | 1.7 M | 1.5 M |
| Total Datorii | 4.4 M | 9.1 M | 5.9 M | 5.1 M | 1.2 M | 1.7 M | 1.5 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 59.4 M | 22.2 M | 47.0 M | 70.1 M | 82.5 M | 83.0 M | 91.6 M |
| Costul vânzărilor | 50.1 M | 21.7 M | 38.5 M | 60.6 M | 69.9 M | 70.4 M | 71.9 M |
| Profit brut | 9.3 M | 534 K | 8.5 M | 9.5 M | 12.6 M | 12.5 M | 19.7 M |
| Rezultat operațional | 4.4 M | -2.5 M | 4.8 M | 3.8 M | 6.0 M | 4.9 M | 11.4 M |
| Profit net | 3.8 M | -3.7 M | 4.2 M | 2.8 M | 5.1 M | 4.2 M | 10.0 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 2.34 | 1.92 | 3.49 | 2.37 | 9.39 | 6.47 | 10.99 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.85 | 0.79 | 1.59 | 1.27 | 3.28 | 2.08 | 5.98 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.00 | 0.38 | 0.26 | 0.21 | 0.37 | 0.39 | 4.14 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 26.7% | 66.4% | 40.0% | 31.5% | 7.9% | 11.7% | 7.6% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.73 | 0.34 | 0.60 | 0.69 | 0.92 | 0.88 | 0.92 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 15.7% | 2.4% | 18.1% | 13.6% | 15.3% | 15.1% | 21.5% |
| Marjă netă % | 6.5% | -16.8% | 8.9% | 4.1% | 6.2% | 5.1% | 10.9% |
| ROA % | 23.1% | -27.1% | 28.6% | 17.4% | 35.1% | 29.6% | 50.3% |
| ROE % | 31.5% | -80.9% | 47.6% | 25.4% | 38.1% | 33.6% | 54.4% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 7.56 | 4.43 | 7.06 | 10.69 | 9.91 | 9.61 | 9.55 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 48 | 82 | 52 | 34 | 37 | 38 | 38 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 15.85 | 12.45 | 12.33 | 12.95 | 24.61 | 29.48 | 33.21 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "STAȚIUNEA BALNEOCLIMATERICĂ CODRU" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 10.4% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 10.9% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 10.99 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (64 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
STAȚIUNEA BALNEOCLIMATERICĂ CODRU SRL a participat la 19 proceduri de achiziții publice, dintre care 5 prin atribuire directă și 14 prin licitație competitivă. A câștigat 14 proceduri, în valoare totală de 25 011 632 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.