Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciSAROJ INTERNATIONAL SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 14.05.2012, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1012600013806 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de SACHDEV TATIANA. Capitalul social este deținut de SACHDEV SACHIN (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Alte forme de învăţămînt n.c.a.. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), SAROJ INTERNATIONAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.918.640 lei și un profit net de 2.674.746 lei, având 5 angajați. Scorul de bonitate estimat este 62/100 (clasa A).
+373 68 ●●● ●●●
sal●●@●●●●●●●●●●●●●●●●●●.org
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2005, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Petru Rareș, 36, ap.(of.) 111
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: G4676 — Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
20.9 M MDL
5% vs 2024Profit net 2025
2.7 M MDL
3.6% vs 2024Total Active
18.8 M MDL
5 salariațiCapital Propriu
16.5 M MDL
ROE 16.2%Scor Bonitate
62/100
A · Risc moderatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 2.8 M | 2.2 M | 848 K | 781 K | 2.6 M | 4.2 M | 4.7 M |
| Active circulante | 8.1 M | 8.0 M | 10.3 M | 10.9 M | 9.0 M | 11.3 M | 14.2 M |
| Total Activ | 10.8 M | 10.2 M | 11.1 M | 11.7 M | 11.6 M | 15.5 M | 18.8 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 10.1 M | 9.4 M | 9.4 M | 9.9 M | 11.0 M | 13.8 M | 16.5 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 755 K | 825 K | 1.7 M | 1.8 M | 589 K | 1.7 M | 1.3 M |
| Total Datorii | 755 K | 825 K | 1.7 M | 1.8 M | 589 K | 1.7 M | 1.3 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 10.3 M | 6.1 M | 9.6 M | 10.7 M | 11.2 M | 22.0 M | 20.9 M |
| Costul vânzărilor | 960 K | 2.1 M | 7.5 M | 8.4 M | 7.6 M | 16.5 M | 14.4 M |
| Profit brut | 9.3 M | 4.0 M | 2.2 M | 2.4 M | 3.6 M | 5.5 M | 6.5 M |
| Rezultat operațional | 6.5 M | 1.5 M | 231 K | 661 K | 1.3 M | 3.2 M | 3.1 M |
| Profit net | 5.7 M | 1.2 M | 324 K | 572 K | 1.1 M | 2.8 M | 2.7 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 10.68 | 9.71 | 5.90 | 6.17 | 15.26 | 6.53 | 10.84 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 7.63 | 4.02 | 1.52 | 2.69 | 7.22 | 3.85 | 3.92 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 6.55 | 1.26 | 0.53 | 0.51 | 1.41 | 1.29 | 0.03 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 7.0% | 8.1% | 15.7% | 15.1% | 5.1% | 11.2% | 6.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.93 | 0.92 | 0.84 | 0.85 | 0.95 | 0.89 | 0.87 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 90.6% | 65.1% | 22.4% | 22.1% | 32.2% | 25.0% | 31.0% |
| Marjă netă % | 56.0% | 19.4% | 3.4% | 5.3% | 9.4% | 12.6% | 12.8% |
| ROA % | 53.1% | 11.6% | 2.9% | 4.9% | 9.1% | 17.9% | 14.2% |
| ROE % | 57.1% | 12.6% | 3.5% | 5.8% | 9.6% | 20.1% | 16.2% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 0.42 | 0.45 | 0.98 | 1.36 | 1.60 | 3.56 | 1.60 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 869 | 811 | 372 | 268 | 228 | 103 | 228 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 12.58 | 2.67 | 5.59 | 2.78 | 3.26 | 4.95 | 4.11 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "SAROJ INTERNATIONAL" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 5% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 12.8% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 10.84 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate A (62 puncte) indică o situație financiară bună, cu risc moderat.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
SAROJ INTERNATIONAL SRL a participat la 10 proceduri de achiziții publice, dintre care 1 prin atribuire directă și 9 prin licitație competitivă. A câștigat 1 proceduri, în valoare totală de 40 000 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.