indice logo
Login

IT-LAB GRUP SRL

Activ IDNO: 1011600024357
MD-2020, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Studenților str-la, 2/4 Înființat: 07.07.2011

IT-LAB GRUP SRL – profil companie

IT-LAB GRUP SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 07.07.2011, cu sediul în mun. Chișinău. Compania este identificată prin codul IDNO 1011600024357 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de CIOBAN ALEXEI. Capitalul social este deținut de CIOBAN ALEXEI (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Intermedieri pentru vînzarea unui asortiment larg de mărfuri. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), IT-LAB GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 80.064.930 lei și un profit net de 5.090.281 lei, având 10 angajați. Scorul de bonitate estimat este 46/100 (clasa BBB).

Date Generale

IDNO: 1011600024357
Cod CUIIO 40784253
Activitate (CAEN) G4652
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2011-07-07
Adresă: MD-2020, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Studenților str-la, 2/4

Contacte

+373 22 ●●● ●●●

+373 61 ●●● ●●●

+373 68 ●●● ●●●

+373 69 ●●● ●●●

+373 69 ●●● ●●●

inf●●@●●●●●●.md

sal●●@●●●●●●.md

off●●●@●●●●●●.md

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: G4652 — Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 DMLINK SRL 186 129 827 MDL
  2. #2 S. C. TRIOMAC S.R.L. 120 907 270 MDL
  3. #3 IT-LAB GRUP SRL 80 064 930 MDL
  4. #4 S. C. MUZIC-PROD S.R.L. 59 885 115 MDL
  5. #5 S. C. DIGIMAX S.R.L. 59 135 391 MDL
  6. #6 LED MARKET SRL 58 850 537 MDL
  7. #7 IEK TRADE SRL 51 065 885 MDL
  8. #8 SYNOTECH GLOBAL SERVICES SRL 40 385 575 MDL
  9. #9 S. C. PLASMA RTI S.R.L. 35 444 313 MDL
  10. #10 SMART MARKET SRL 33 006 368 MDL

Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

80.1 M MDL

37.4% vs 2024

Profit net 2025

5.1 M MDL

87.3% vs 2024

Total Active

18.3 M MDL

10 salariați

Capital Propriu

7.3 M MDL

ROE 69.5%

Scor Bonitate

46/100

BBB · Risc mediu
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 873 K 830 K 811 K 564 K 1.5 M 1.2 M 1.3 M
Active circulante 9.9 M 11.3 M 11.3 M 14.6 M 16.1 M 18.8 M 17.0 M
Total Activ 10.8 M 12.1 M 12.1 M 15.2 M 17.6 M 20.0 M 18.3 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 3.5 M 4.0 M 2.7 M 3.7 M 8.3 M 7.0 M 7.3 M
Datorii termen lung — — — — — — —
Datorii curente 7.3 M 8.2 M 9.4 M 11.5 M 8.5 M 11.6 M 7.5 M
Total Datorii 7.3 M 8.2 M 9.4 M 11.5 M 8.5 M 11.6 M 7.5 M

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 34.5 M 33.0 M 38.9 M 45.3 M 68.0 M 58.3 M 80.1 M
Costul vânzărilor 30.1 M 29.6 M 36.0 M 41.7 M 59.4 M 52.4 M 70.3 M
Profit brut 4.4 M 3.4 M 2.9 M 3.6 M 8.6 M 5.9 M 9.8 M
Rezultat operațional 2.4 M 1.7 M 1.3 M 2.3 M 6.3 M 3.3 M 6.1 M
Profit net 2.0 M 1.3 M 973 K 1.8 M 5.3 M 2.7 M 5.1 M

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 1.35 1.38 1.20 1.27 1.90 1.62 2.27
Lichiditate rapidă > 1.0 1.08 1.04 0.70 0.82 1.55 0.82 1.23
Lichiditate imediată > 0.3 0.36 0.04 0.02 0.14 0.41 0.20 0.54
Rata datoriilor % < 50% 67.9% 67.3% 77.9% 75.7% 48.3% 58.0% 41.0%
Autonomie financiară > 0.5 0.32 0.33 0.22 0.24 0.47 0.35 0.40

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 12.6% 10.3% 7.4% 8.0% 12.6% 10.1% 12.2%
Marjă netă % 5.9% 4.0% 2.5% 3.9% 7.9% 4.7% 6.4%
ROA % 18.8% 10.9% 8.1% 11.5% 30.3% 13.6% 27.8%
ROE % 58.6% 33.4% 36.4% 47.5% 64.2% 39.0% 69.5%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 15.27 10.44 7.70 8.05 20.20 5.66 8.97
Durata stocajului (zile) < 60 24 35 47 45 18 64 41
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 6.49 4.08 6.13 5.80 7.03 8.02 15.57
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
BBB · 46 / 100 · Bonitate satisfăcătoare
23/25
Lichiditate
2.27
10/25
Solvabilitate
40.0%
6/25
Profitabilitate
6.4%
7/25
Rentabilitate
69.5%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "IT-LAB GRUP" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 37.4% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Marja netă de 6.4% se situează la un nivel moderat.

Lichiditatea curentă de 2.27 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).

Scorul de bonitate BBB (46 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).

Licitații publice

Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.

219
Participări
154
Câștigate
121 844 371 MDL
Valoare câștigată
09.10.2026
Ultima activitate

IT-LAB GRUP SRL a participat la 219 proceduri de achiziții publice, dintre care 71 prin atribuire directă și 148 prin licitație competitivă. A câștigat 154 proceduri, în valoare totală de 121 844 371 MDL.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.