indice logo
Login

CEZI-GRUP SRL

Activ IDNO: 1003600066004
MD-5025, rl. Florești, s. Hîrtop Înființat: 23.06.2003

CEZI-GRUP SRL – profil companie

CEZI-GRUP SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 23.06.2003, cu sediul în Florești. Compania este identificată prin codul IDNO 1003600066004 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de PAVELESCU ANGELA. Capitalul social este deținut de PAVELESCU ANGELA (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), CEZI-GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.899.468 lei și un rezultat net negativ de 5.261 lei, având 3 angajați. Scorul de bonitate estimat este 10/100 (clasa B).

Date Generale

IDNO: 1003600066004
Cod CUIIO 40066762
Activitate (CAEN) G4673
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2003-06-23
Adresă: MD-5025, rl. Florești, s. Hîrtop
Cod ATU: 4528

Contacte

+373 68 ●●● ●●●

+373 25 ●●● ●●●

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Fondatori

Administratori

Activități

Activități Nelicențiate (24)

Locație pe Hartă

Hartă bazată pe adresa: MD-5025, rl. Florești, s. Hîrtop

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: G4673 — Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi al materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 BPM-TRADE SRL 1 391 496 922 MDL
  2. #2 BPM-CIMENT GRUP SRL 622 272 226 MDL
  3. #3 PIRAMIDA-MARKET SRL 438 995 031 MDL
  4. #4 VITASANMAX SRL 418 230 686 MDL
  5. #5 S. C. TINCOMERȚ-GRUP S.R.L. 407 126 441 MDL
  6. #6 PRO BUSINESS GROUP SRL 397 525 455 MDL
  7. #7 CĂTĂDENI-LUX SRL 355 005 781 MDL
  8. #8 DUO-EGO SRL 266 643 805 MDL
  9. #9 S. C. PEISAJ - ART S.R.L. 259 832 795 MDL
  10. #10 POVLADAR SRL 255 694 253 MDL

Poziția companiei: #469 din 974.

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

1.9 M MDL

22.3% vs 2024

Profit net 2025

-5 K MDL

113.5% vs 2024

Total Active

729 K MDL

3 salariați

Capital Propriu

5 K MDL

ROE -96.4%

Scor Bonitate

10/100

B · Risc f. ridicat
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 24 K 24 K 30 K 29 K 29 K 28 K 27 K
Active circulante 574 K 545 K 547 K 474 K 473 K 518 K 701 K
Total Activ 597 K 569 K 577 K 503 K 502 K 546 K 729 K

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 25 K 26 K 34 K -20 K -28 K 11 K 5 K
Datorii termen lung 223 K 191 K — — — — —
Datorii curente 349 K 352 K 543 K 523 K 530 K 535 K 723 K
Total Datorii 573 K 542 K 543 K 523 K 530 K 535 K 723 K

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 1.1 M 1.3 M 1.7 M 1.2 M 1.2 M 1.6 M 1.9 M
Costul vânzărilor 900 K 983 K 1.4 M 905 K 968 K 1.2 M 1.5 M
Profit brut 238 K 308 K 362 K 248 K 268 K 333 K 411 K
Rezultat operațional -36 K 2 K 8 K -54 K -8 K 44 K -5 K
Profit net -39 K 2 K 7 K -54 K -8 K 39 K -5 K

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 1.64 1.55 1.01 0.91 0.89 0.97 0.97
Lichiditate rapidă > 1.0 0.54 0.37 0.21 0.14 0.13 0.07 0.16
Lichiditate imediată > 0.3 0.12 0.12 0.10 0.01 0.04 0.07 0.10
Rata datoriilor % < 50% 95.9% 95.4% 94.2% 104.0% 105.6% 98.0% 99.3%
Autonomie financiară > 0.5 0.04 0.05 0.06 -0.04 -0.06 0.02 0.01

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 20.9% 23.8% 21.0% 21.5% 21.7% 21.4% 21.6%
Marjă netă % -3.4% 0.1% 0.4% -4.6% -0.7% 2.5% -0.3%
ROA % -6.5% 0.3% 1.3% -10.6% -1.7% 7.1% -0.7%
ROE % -157.0% 6.0% 21.6% — — 364.3% -96.4%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 2.34 2.38 3.15 2.27 2.40 2.55 2.54
Durata stocajului (zile) < 60 156 153 116 161 152 143 144
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 12.08 33.83 210.67 54.72 80.31 493.71 43.25
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
B · 10 / 100 · Bonitate nesatisfăcătoare
10/25
Lichiditate
0.97
0/25
Solvabilitate
0.7%
0/25
Profitabilitate
-0.3%
0/25
Rentabilitate
-96.4%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "CEZI-GRUP" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 22.3% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Compania înregistrează pierdere netă (-0.3%), situație care necesită măsuri corective urgente.

Lichiditatea curentă de 0.97 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.

Scorul de bonitate B (10 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.

Recomandări:

  • Optimizarea structurii costurilor pentru îmbunătățirea marjei nete.
  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.
  • Reducerea gradului de îndatorare (rata datoriilor: 99.3%) prin consolidarea capitalului propriu.
  • Creșterea rentabilității capitalului propriu (ROE: -96.4%) prin maximizarea eficienței operaționale.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).

Licitații publice

Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.

12
Participări
12
Câștigate
79 678 MDL
Valoare câștigată
23.09.2026
Ultima activitate

CEZI-GRUP SRL a participat la 12 proceduri de achiziții publice, dintre care 12 prin atribuire directă. A câștigat 12 proceduri, în valoare totală de 79 678 MDL.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.