Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciS. C. PEISAJ - ART S.R.L. este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 18.03.2004, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1004600020153 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de UNTURĂ DAN. Capitalul social este deținut de UNTURĂ DAN (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea de elemente de dulgherie şi tîmplărie pentru construcţii. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), S. C. PEISAJ - ART S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 259.832.795 lei și un profit net de 47.974.226 lei, având 61 angajați. Scorul de bonitate estimat este 70/100 (clasa AA).
+373 22 ●●● ●●●
+373 60 ●●● ●●●
+373 62 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
+373 60 ●●● ●●●
dek●●●@●●●●●●.md
h●●@●●●●●●.md
mag●●●●@●●●●●●.md
pei●●●●●●@●●●●●●●●●.md
con●●●●●●@●●●●●●.md
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2001, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Ștefan cel Mare și Sfânt bd., 64, ap.(of.) 24
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: G4673 — Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi al materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
259.8 M MDL
19% vs 2024Profit net 2025
48.0 M MDL
21.2% vs 2024Total Active
206.6 M MDL
61 salariațiCapital Propriu
189.6 M MDL
ROE 25.3%Scor Bonitate
70/100
AA · Risc scăzutTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 2.1 M | 2.5 M | 5.1 M | 9.4 M | 12.5 M | 14.2 M | 30.0 M |
| Active circulante | 52.5 M | 68.5 M | 87.7 M | 98.6 M | 118.1 M | 152.2 M | 176.7 M |
| Total Activ | 54.7 M | 71.0 M | 92.8 M | 108.0 M | 130.6 M | 166.4 M | 206.6 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 49.7 M | 65.1 M | 84.5 M | 100.7 M | 122.2 M | 153.6 M | 189.6 M |
| Datorii termen lung | 75 K | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 4.9 M | 5.9 M | 8.3 M | 7.3 M | 8.4 M | 12.7 M | 17.0 M |
| Total Datorii | 5.0 M | 5.9 M | 8.3 M | 7.3 M | 8.4 M | 12.7 M | 17.0 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 68.4 M | 80.7 M | 115.9 M | 136.8 M | 168.3 M | 218.4 M | 259.8 M |
| Costul vânzărilor | 46.9 M | 53.4 M | 78.3 M | 93.0 M | 114.3 M | 146.8 M | 174.7 M |
| Profit brut | 21.6 M | 27.3 M | 37.6 M | 43.9 M | 54.0 M | 71.6 M | 85.2 M |
| Rezultat operațional | 13.9 M | 20.3 M | 26.4 M | 29.2 M | 35.2 M | 44.9 M | 55.2 M |
| Profit net | 11.9 M | 17.8 M | 23.5 M | 25.7 M | 30.7 M | 39.6 M | 48.0 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 10.77 | 11.68 | 10.57 | 13.55 | 14.03 | 11.97 | 10.38 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 7.10 | 7.58 | 6.08 | 7.40 | 8.79 | 6.65 | 5.02 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 4.52 | 3.09 | 1.44 | 2.33 | 0.89 | 0.96 | 0.20 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 9.1% | 8.3% | 8.9% | 6.7% | 6.4% | 7.6% | 8.2% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.91 | 0.92 | 0.91 | 0.93 | 0.94 | 0.92 | 0.92 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 31.5% | 33.9% | 32.4% | 32.1% | 32.1% | 32.8% | 32.8% |
| Marjă netă % | 17.4% | 22.1% | 20.3% | 18.8% | 18.2% | 18.1% | 18.5% |
| ROA % | 21.8% | 25.1% | 25.3% | 23.8% | 23.5% | 23.8% | 23.2% |
| ROE % | 24.0% | 27.4% | 27.8% | 25.5% | 25.1% | 25.8% | 25.3% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 2.62 | 2.22 | 2.10 | 2.08 | 2.59 | 2.17 | 1.92 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 139 | 164 | 174 | 175 | 141 | 168 | 190 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 5.44 | 4.79 | 4.73 | 5.16 | 5.34 | 6.15 | 5.70 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea Comercială "PEISAJ - ART" S.R.L. pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 19% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 18.5% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 10.38 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate AA (70 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
S. C. PEISAJ - ART S.R.L. a participat la 67 proceduri de achiziții publice, dintre care 24 prin atribuire directă și 43 prin licitație competitivă. A câștigat 45 proceduri, în valoare totală de 2 639 098 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.