Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciAUREOLA & LOMBARD SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 19.03.2020, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1002600036325 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de POLEACOV VALENTINA. Capitalul social este deținut de JULEPA LILIA (0,96%), PANA EMILIA (2,59%), PATOCA TAMARA (0,84%), BABINA GALINA (2,80%) și alți fondatori. Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), AUREOLA & LOMBARD SRL a raportat o cifră de afaceri de 81.918.435 lei și un profit net de 25.596.759 lei, având 56 angajați. Scorul de bonitate estimat este 75/100 (clasa AA).
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2012, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, Ștefan cel Mare și Sfânt bd., 132
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: G4777 — Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
81.9 M MDL
0.1% vs 2024Profit net 2025
25.6 M MDL
6.5% vs 2024Total Active
180.4 M MDL
56 salariațiCapital Propriu
175.2 M MDL
ROE 14.6%Scor Bonitate
75/100
AA · Risc scăzutTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 39.5 M | 37.9 M | 37.5 M | 38.3 M | 36.3 M | 34.7 M | 33.5 M |
| Active circulante | 74.7 M | 75.9 M | 94.9 M | 110.6 M | 126.9 M | 133.9 M | 147.0 M |
| Total Activ | 114.2 M | 113.8 M | 132.4 M | 148.9 M | 163.2 M | 168.6 M | 180.4 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 108.1 M | 112.5 M | 130.5 M | 142.0 M | 153.6 M | 163.6 M | 175.2 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | 192 K | — |
| Datorii curente | 6.1 M | 1.3 M | 1.9 M | 7.0 M | 9.6 M | 4.8 M | 5.2 M |
| Total Datorii | 6.1 M | 1.3 M | 1.9 M | 7.0 M | 9.6 M | 5.0 M | 5.2 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 55.4 M | 40.2 M | 68.9 M | 76.8 M | 82.2 M | 82.0 M | 81.9 M |
| Costul vânzărilor | 28.4 M | 18.4 M | 31.5 M | 34.9 M | 36.5 M | 35.1 M | 31.0 M |
| Profit brut | 27.0 M | 21.9 M | 37.4 M | 41.8 M | 45.8 M | 46.9 M | 50.9 M |
| Rezultat operațional | 17.0 M | 12.6 M | 25.2 M | 23.8 M | 27.9 M | 26.6 M | 27.3 M |
| Profit net | 15.5 M | 11.0 M | 23.1 M | 21.7 M | 24.8 M | 24.0 M | 25.6 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 12.25 | 59.87 | 48.88 | 15.89 | 13.22 | 27.99 | 28.10 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 3.58 | 18.72 | 7.42 | 1.43 | 2.23 | 3.19 | 3.93 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 2.71 | 14.58 | 2.94 | 0.56 | 1.61 | 1.98 | 2.40 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 5.3% | 1.1% | 1.5% | 4.7% | 5.9% | 3.0% | 2.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.95 | 0.99 | 0.99 | 0.95 | 0.94 | 0.97 | 0.97 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 48.7% | 54.4% | 54.3% | 54.5% | 55.7% | 57.2% | 62.1% |
| Marjă netă % | 28.0% | 27.4% | 33.6% | 28.3% | 30.2% | 29.3% | 31.2% |
| ROA % | 13.6% | 9.7% | 17.5% | 14.6% | 15.2% | 14.3% | 14.2% |
| ROE % | 14.3% | 9.8% | 17.7% | 15.3% | 16.1% | 14.7% | 14.6% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 0.54 | 0.35 | 0.39 | 0.35 | 0.35 | 0.30 | 0.25 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 676 | 1043 | 936 | 1043 | 1043 | 1217 | 1460 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 56.33 | 27.46 | 13.39 | 34.21 | 40.69 | 38.36 | 27.09 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "AUREOLA & LOMBARD" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 0.1% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 31.2% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 28.10 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate AA (75 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.