IDNO: 1018609000430
ActivMEDICAL SUPORT SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 14.02.2018, cu sediul în Ungheni. Compania este identificată prin codul IDNO 1018609000430 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de OPREA-PASCARU IULIANA. Capitalul social este deținut de OPREA-PASCARU IULIANA (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), MEDICAL SUPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.279.696 lei și un rezultat net negativ de 109.483 lei, având 14 angajați.
+373 23 ●●● ●●●
+373 61 ●●● ●●●
+373 78 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-3601, UNGHENI, mun. Ungheni, Barbu Lăutaru, 26
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: Q8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #61 din 176.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
3.3 M MDL
36% vs 2024Profit net 2025
-109 K MDL
85.5% vs 2024Total Active
543 K MDL
14 salariațiCapital Propriu
-510 K MDL
Scor Bonitate
0/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 491 K | 410 K | 428 K | 326 K | 231 K | 542 K | 427 K |
| Active circulante | 178 K | 31 K | 122 K | 509 K | 510 K | 160 K | 117 K |
| Total Activ | 669 K | 441 K | 550 K | 834 K | 741 K | 701 K | 543 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 34 K | -204 K | -258 K | 414 K | 442 K | -401 K | -510 K |
| Datorii termen lung | — | — | 668 K | 236 K | 155 K | 659 K | 843 K |
| Datorii curente | 635 K | 645 K | 140 K | 184 K | 144 K | 443 K | 211 K |
| Total Datorii | 635 K | 645 K | 808 K | 420 K | 298 K | 1.1 M | 1.1 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 1.1 M | 1.1 M | 1.7 M | 2.6 M | 2.4 M | 2.4 M | 3.3 M |
| Costul vânzărilor | 504 K | 548 K | 1.0 M | 1.0 M | 1.1 M | 1.6 M | 1.5 M |
| Profit brut | 570 K | 553 K | 687 K | 1.6 M | 1.3 M | 764 K | 1.7 M |
| Rezultat operațional | 43 K | -238 K | -19 K | 744 K | 31 K | -757 K | -109 K |
| Profit net | 38 K | -238 K | -46 K | 672 K | 28 K | -757 K | -109 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.28 | 0.05 | 0.87 | 2.77 | 3.55 | 0.36 | 0.55 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.02 | 0.01 | 0.42 | 2.67 | 3.35 | 0.29 | 0.47 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.01 | 0.00 | 0.38 | 2.56 | 3.15 | 0.23 | 0.34 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 95.0% | 146.3% | 146.9% | 50.4% | 40.3% | 157.1% | 193.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.05 | -0.46 | -0.47 | 0.50 | 0.60 | -0.57 | -0.94 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 53.1% | 50.2% | 40.4% | 61.3% | 55.7% | 31.7% | 53.3% |
| Marjă netă % | 3.5% | -21.6% | -2.7% | 25.5% | 1.2% | -31.4% | -3.3% |
| ROA % | 5.6% | -53.9% | -8.3% | 80.6% | 3.8% | -107.9% | -20.2% |
| ROE % | 112.4% | — | — | 162.3% | 6.4% | — | — |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 3.01 | 21.22 | 16.01 | 57.65 | 36.96 | 55.48 | 86.83 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 121 | 17 | 23 | 6 | 10 | 7 | 4 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 200.21 | 210.34 | 324.41 | 133.12 | 81.68 | 83.31 | 120.07 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "MEDICAL SUPORT" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 36% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Compania înregistrează pierdere netă (-3.3%), situație care necesită măsuri corective urgente.
Lichiditatea curentă de 0.55 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.
Scorul de bonitate B (0 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).