IDNO: 1002600042410
ActivCOM DH SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 11.09.2019, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1002600042410 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de ABAȘCHIN ALEXANDR. Capitalul social este deținut de ABAȘCHIN GHENADIE (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Activităţi de consultare pentru afaceri şi management. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), COM DH SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.847.458 lei și un profit net de 1.630.547 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 75/100 (clasa AA).
+373 79 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2012, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, A. Pușkin, 22
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: L6820 — Închirierea şi exploatarea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #490 din 2 822.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
2.8 M MDL
1% vs 2024Profit net 2025
1.6 M MDL
375.4% vs 2024Total Active
11.4 M MDL
2 salariațiCapital Propriu
11.0 M MDL
ROE 14.8%Scor Bonitate
75/100
AA · Risc scăzutTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 4.6 M | 5.7 M | 5.2 M | 4.6 M | 4.0 M | 8.7 M | 8.5 M |
| Active circulante | 7.7 M | 7.1 M | 7.7 M | 7.4 M | 8.9 M | 3.3 M | 2.9 M |
| Total Activ | 12.2 M | 12.8 M | 12.9 M | 12.0 M | 12.9 M | 12.0 M | 11.4 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 9.4 M | 10.7 M | 11.8 M | 11.3 M | 12.4 M | 10.2 M | 11.0 M |
| Datorii termen lung | — | 1.0 M | 630 K | 208 K | — | — | — |
| Datorii curente | 2.8 M | 1.1 M | 413 K | 496 K | 557 K | 1.8 M | 350 K |
| Total Datorii | 2.8 M | 2.1 M | 1.0 M | 703 K | 557 K | 1.8 M | 350 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 2.2 M | 2.2 M | 2.4 M | 2.2 M | 2.8 M | 2.8 M | 2.8 M |
| Costul vânzărilor | — | — | — | — | — | — | — |
| Profit brut | 2.2 M | 2.2 M | 2.4 M | 2.2 M | 2.8 M | 2.8 M | 2.8 M |
| Rezultat operațional | 1.2 M | 1.4 M | 1.3 M | 228 K | 1.4 M | -1.5 M | 1.9 M |
| Profit net | 1.2 M | 1.5 M | 1.1 M | 61 K | 1.3 M | -592 K | 1.6 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 2.70 | 6.57 | 18.59 | 14.94 | 15.97 | 1.86 | 8.17 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 2.66 | 6.46 | 18.39 | 14.87 | 15.67 | 1.84 | 8.14 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.73 | 1.20 | 4.04 | 3.69 | 7.64 | 0.95 | 3.91 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 23.2% | 16.6% | 8.1% | 5.9% | 4.3% | 14.8% | 3.1% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.77 | 0.83 | 0.92 | 0.94 | 0.96 | 0.85 | 0.97 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 100.0% |
| Marjă netă % | 54.6% | 67.6% | 48.6% | 2.7% | 45.6% | -21.0% | 57.3% |
| ROA % | 9.8% | 11.7% | 8.9% | 0.5% | 10.0% | -4.9% | 14.4% |
| ROE % | 12.8% | 14.0% | 9.7% | 0.5% | 10.5% | -5.8% | 14.8% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | — | — | — | — | — | — |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | — | — | — | — | — | — |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 0.48 | 0.46 | 0.47 | 0.45 | 0.64 | 1.79 | 1.92 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "COM DH" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri este relativ stabilă, cu o variație de 1% față de 2024.
Marja netă de 57.3% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 8.17 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate AA (75 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).