Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?R.E.M. ALLIANCE SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 31.01.2011, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1011600003668 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de BACALOV OLEG. Capitalul social este deținut de BACALOV OLEG (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţul cu ridicata pe bază de tarife sau contracte. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), R.E.M. ALLIANCE SRL a raportat un rezultat net negativ de 44.897 lei, având 2 angajați. Scorul de bonitate estimat este 25/100 (clasa BB).
Nu sunt disponibile date de contact.
Hartă bazată pe adresa: MD-2068, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, Nicolae Dimo, 21/4, ap.(of.) 102
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: L6810 — Cumpărarea şi vînzarea de bunuri imobiliare proprii · vezi toate companiile din domeniu
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
— MDL
Profit net 2025
-45 K MDL
114.5% vs 2024Total Active
2 K MDL
2 salariațiCapital Propriu
2 K MDL
ROE -2184.8%Scor Bonitate
25/100
BB · Risc ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 25.1 M | 1.7 M | — | 7.8 M | 8.4 M | — | — |
| Active circulante | 549 K | 42.6 M | 21.5 M | 9.2 M | 1.6 M | 1.2 M | 2 K |
| Total Activ | 25.6 M | 44.4 M | 21.5 M | 17.0 M | 9.9 M | 1.2 M | 2 K |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | -5.5 M | -2.2 M | -2.1 M | 5.7 M | 9.0 M | 1.2 M | 2 K |
| Datorii termen lung | 2.6 M | 160 K | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 28.5 M | 46.4 M | 23.6 M | 11.3 M | 948 K | 93 | — |
| Total Datorii | 31.1 M | 46.5 M | 23.6 M | 11.3 M | 948 K | 93 | — |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 201 | 37.4 M | 50.8 M | 26.8 M | 12.6 M | 901 K | — |
| Costul vânzărilor | — | 30.7 M | 23.7 M | 12.5 M | 5.9 M | 438 K | — |
| Profit brut | — | 6.7 M | 27.1 M | 14.3 M | 6.7 M | 463 K | — |
| Rezultat operațional | -35 K | 6.4 M | 24.8 M | 14.2 M | 6.6 M | 353 K | -45 K |
| Profit net | -1.2 M | 3.3 M | 22.0 M | 12.5 M | 6.8 M | 310 K | -45 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 0.02 | 0.92 | 0.91 | 0.81 | 1.65 | 12824.56 | — |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | 0.00 | 0.11 | 0.25 | 1.19 | — | — |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.00 | 0.00 | 0.11 | 0.18 | 0.00 | 1187.17 | — |
| Rata datoriilor % | < 50% | 121.5% | 104.9% | 109.9% | 66.6% | 9.6% | 0.0% | — |
| Autonomie financiară | > 0.5 | -0.22 | -0.05 | -0.10 | 0.33 | 0.90 | 1.00 | 1.00 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | — | 18.0% | 53.3% | 53.3% | 53.3% | 51.4% | — |
| Marjă netă % | -621424.4% | 8.9% | 43.3% | 46.5% | 53.9% | 34.4% | — |
| ROA % | -4.9% | 7.5% | 102.1% | 73.2% | 68.8% | 26.0% | -2184.8% |
| ROE % | — | — | — | 219.0% | 76.1% | 26.0% | -2184.8% |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "R.E.M. ALLIANCE" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Scorul de bonitate BB (25 puncte) indică un risc financiar ridicat. Se recomandă prudență în relațiile comerciale.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Adăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.