Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciDAMICOM SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 15.05.2001, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1003600109932 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de MUNTEAN ILIE. Capitalul social este deținut de MUNTEAN ILIE (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea tractoarelor agricole. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), DAMICOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.099.703 lei și un profit net de 647.696 lei, având 11 angajați. Scorul de bonitate estimat este 49/100 (clasa BBB).
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
+373 69 ●●● ●●●
+373 60 ●●● ●●●
com●●●@●●●●●●●.md
gic●●●●●●●●●@●●●●●.com
mig●●●●@●●●●●.com
dam●●●●●●●●●●●●@●●●●.ru
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2002, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Muncești șos., 271, ap.(of.) 606
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: G4752 — Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate · vezi toate companiile din domeniu
Poziția companiei: #94 din 624.
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
14.1 M MDL
40.2% vs 2024Profit net 2025
648 K MDL
55.2% vs 2024Total Active
18.4 M MDL
11 salariațiCapital Propriu
13.0 M MDL
ROE 5.0%Scor Bonitate
49/100
BBB · Risc mediuTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 5.0 M | 5.5 M | 5.3 M | 5.2 M | 5.3 M | 3.2 M | 4.1 M |
| Active circulante | 13.2 M | 14.7 M | 22.1 M | 24.1 M | 26.5 M | 18.1 M | 14.3 M |
| Total Activ | 18.2 M | 20.2 M | 27.4 M | 29.2 M | 31.8 M | 21.3 M | 18.4 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 9.9 M | 12.3 M | 14.9 M | 14.5 M | 13.8 M | 12.5 M | 13.0 M |
| Datorii termen lung | 1.2 M | 3.8 M | 7.5 M | 9.7 M | 11.6 M | 2.8 M | 1.4 M |
| Datorii curente | 7.1 M | 4.1 M | 5.1 M | 5.0 M | 6.4 M | 6.0 M | 4.0 M |
| Total Datorii | 8.3 M | 7.9 M | 12.6 M | 14.8 M | 18.0 M | 8.8 M | 5.4 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 18.5 M | 16.4 M | 29.1 M | 26.9 M | 8.8 M | 23.6 M | 14.1 M |
| Costul vânzărilor | 15.2 M | 11.4 M | 23.2 M | 22.9 M | 5.3 M | 18.9 M | 9.2 M |
| Profit brut | 3.3 M | 5.0 M | 5.9 M | 4.1 M | 3.5 M | 4.7 M | 4.9 M |
| Rezultat operațional | 2.0 M | 2.8 M | 3.1 M | 1.4 M | -661 K | 1.2 M | 1.0 M |
| Profit net | 1.7 M | 2.4 M | 2.5 M | -353 K | -703 K | 1.4 M | 648 K |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.85 | 3.59 | 4.36 | 4.78 | 4.11 | 2.99 | 3.60 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.73 | 1.52 | 1.15 | 1.48 | 1.30 | 1.17 | 0.23 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.00 | 0.29 | 0.06 | 0.01 | 0.00 | 0.05 | 0.02 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 45.6% | 39.2% | 45.8% | 50.5% | 56.6% | 41.4% | 29.4% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.54 | 0.61 | 0.54 | 0.50 | 0.43 | 0.59 | 0.71 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 18.1% | 30.3% | 20.4% | 15.1% | 39.9% | 19.7% | 34.9% |
| Marjă netă % | 9.3% | 14.8% | 8.6% | -1.3% | -8.0% | 6.1% | 4.6% |
| ROA % | 9.5% | 12.0% | 9.1% | -1.2% | -2.2% | 6.8% | 3.5% |
| ROE % | 17.4% | 19.7% | 16.9% | -2.4% | -5.1% | 11.6% | 5.0% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 1.89 | 1.35 | 1.42 | 1.38 | 0.29 | 1.72 | 0.69 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 193 | 270 | 257 | 264 | 1259 | 212 | 529 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 3.56 | 5.95 | 7.30 | 3.85 | 1.06 | 3.65 | 18.25 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "DAMICOM" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 40.2% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 4.6% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 3.60 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate BBB (49 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
DAMICOM SRL a participat la 163 proceduri de achiziții publice, dintre care 35 prin atribuire directă și 128 prin licitație competitivă. A câștigat 79 proceduri, în valoare totală de 54 865 847 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.