Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?S. C. MMPS COM S.R.L. este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 02.11.2007, cu sediul în CHIȘINĂU BUIUCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1007600063621 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de BAMBULEAC VALENTIN. Capitalul social este deținut de "BPAY" S.R.L. (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Comerţul cu ridicata al calculatoarelor,echipamentelor periferice şi software-ului. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), S. C. MMPS COM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 31.423.787 lei și un profit net de 2.350.862 lei, având 8 angajați. Scorul de bonitate estimat este 30/100 (clasa BB).
+373 22 ●●● ●●●
+373 22 ●●● ●●●
inf●●@●●●●.md
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2004, CHIȘINĂU BUIUCANI, mun. Chișinău, Mihai Viteazul, 3
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: K6499 — Alte intermedieri financiare n.c.a. · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
31.4 M MDL
9.2% vs 2024Profit net 2025
2.4 M MDL
44.4% vs 2024Total Active
27.8 M MDL
8 salariațiCapital Propriu
6.5 M MDL
ROE 36.0%Scor Bonitate
30/100
BB · Risc ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 2.1 M | 969 K | 755 K | 639 K | 1.5 M | 1.6 M | 1.8 M |
| Active circulante | 20.7 M | 21.7 M | 27.0 M | 26.9 M | 30.4 M | 29.1 M | 26.0 M |
| Total Activ | 22.8 M | 22.7 M | 27.7 M | 27.6 M | 31.9 M | 30.8 M | 27.8 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 5.5 M | 6.4 M | 11.0 M | 6.8 M | 6.9 M | 5.0 M | 6.5 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 17.3 M | 16.2 M | 16.7 M | 20.7 M | 24.9 M | 25.7 M | 21.2 M |
| Total Datorii | 17.3 M | 16.2 M | 16.7 M | 20.7 M | 24.9 M | 25.7 M | 21.2 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 22.1 M | 26.2 M | 36.8 M | 36.3 M | 35.2 M | 34.6 M | 31.4 M |
| Costul vânzărilor | 18.0 M | 20.4 M | 28.3 M | 29.5 M | 28.2 M | 25.9 M | 23.8 M |
| Profit brut | 4.1 M | 5.8 M | 8.5 M | 6.8 M | 7.0 M | 8.7 M | 7.7 M |
| Rezultat operațional | 2.9 M | 4.4 M | 8.4 M | 5.0 M | 5.0 M | 4.7 M | 2.7 M |
| Profit net | 2.8 M | 4.0 M | 7.5 M | 4.5 M | 4.4 M | 4.2 M | 2.4 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.20 | 1.33 | 1.61 | 1.30 | 1.22 | 1.13 | 1.22 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.48 | 0.71 | 1.20 | 0.35 | 0.31 | 0.22 | 0.22 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.28 | 0.41 | 1.00 | 0.29 | 0.27 | 0.20 | 0.19 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 75.7% | 71.7% | 60.4% | 75.2% | 78.2% | 83.6% | 76.5% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.24 | 0.28 | 0.40 | 0.25 | 0.22 | 0.16 | 0.24 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 18.5% | 22.0% | 23.0% | 18.8% | 19.9% | 25.0% | 24.4% |
| Marjă netă % | 12.9% | 15.2% | 20.3% | 12.4% | 12.5% | 12.2% | 7.5% |
| ROA % | 12.5% | 17.6% | 27.0% | 16.3% | 13.8% | 13.7% | 8.5% |
| ROE % | 51.4% | 62.3% | 68.1% | 65.8% | 63.5% | 83.8% | 36.0% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 1.44 | 2.03 | 4.08 | 1.50 | 1.24 | 1.10 | 1.12 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 253 | 180 | 89 | 243 | 294 | 332 | 326 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 6.38 | 5.31 | 11.46 | 29.03 | 34.54 | 79.77 | 53.82 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea Comercială "MMPS COM" S.R.L. pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 9.2% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 7.5% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 1.22 este la limita acceptabilă – se recomandă prudență în angajarea de noi datorii curente.
Scorul de bonitate BB (30 puncte) indică un risc financiar ridicat. Se recomandă prudență în relațiile comerciale.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Interesat să plasezi un banner aici?Adăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.