Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciEUROSERVICES CLEANING SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 05.03.2014, cu sediul în CHIȘINĂU CENTRU. Compania este identificată prin codul IDNO 1014600006925 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de DANU PETRU. Capitalul social este deținut de "EUROSERVICES" S.R.L. (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Intermedieri pentru vînzarea unui asortiment larg de mărfuri. Conform ultimei situații financiare disponibile (2024), EUROSERVICES CLEANING SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.310.640 lei și un profit net de 5.938.294 lei, având 16 angajați. Scorul de bonitate estimat este 52/100 (clasa BBB).
+373 69 ●●● ●●●
eur●●●●●●●●@●●●●●.com
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2001, CHIȘINĂU CENTRU, mun. Chișinău, București, 36/2
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: N8122 — Activităţi specializate de curăţenie a clădirilor, mijloacelor de transport, maşinilor şi utilajelor · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2024 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2024
12.3 M MDL
31.2% vs 2023Profit net 2024
5.9 M MDL
344.8% vs 2023Total Active
10.0 M MDL
16 salariațiCapital Propriu
7.4 M MDL
ROE 80.3%Scor Bonitate
52/100
BBB · Risc mediuTendințe pe 6 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 7 K | 190 K | 246 K | 254 K | 253 K | 9.9 M |
| Active circulante | 454 K | 401 K | 895 K | 1.1 M | 6.3 M | 150 K |
| Total Activ | 460 K | 591 K | 1.1 M | 1.3 M | 6.5 M | 10.0 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | -286 K | -199 K | -130 K | 5 K | 1.5 M | 7.4 M |
| Datorii termen lung | 560 K | 483 K | — | — | — | — |
| Datorii curente | 186 K | 307 K | 1.3 M | 1.3 M | 5.1 M | 2.7 M |
| Total Datorii | 746 K | 790 K | 1.3 M | 1.3 M | 5.1 M | 2.7 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 93 K | 1.7 M | 1.5 M | 5.3 M | 9.4 M | 12.3 M |
| Costul vânzărilor | 154 K | 1.4 M | 622 K | 3.5 M | 8.0 M | 3.4 M |
| Profit brut | -61 K | 273 K | 850 K | 1.9 M | 1.3 M | 8.9 M |
| Rezultat operațional | -343 K | 98 K | 79 K | 130 K | 1.3 M | 5.9 M |
| Profit net | -300 K | 87 K | 69 K | 114 K | 1.3 M | 5.9 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 2.43 | 1.31 | 0.70 | 0.81 | 1.24 | 0.06 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 0.64 | 0.56 | 0.04 | — | — | 0.00 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.02 | 0.15 | 0.04 | 0.81 | 0.28 | — |
| Rata datoriilor % | < 50% | 162.2% | 133.8% | 111.4% | 99.6% | 77.8% | 26.4% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | -0.62 | -0.34 | -0.11 | 0.00 | 0.22 | 0.74 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | -65.7% | 16.5% | 57.7% | 35.0% | 14.2% | 72.5% |
| Marjă netă % | -322.3% | 5.2% | 4.7% | 2.1% | 14.2% | 48.2% |
| ROA % | -65.1% | 14.7% | 6.1% | 8.7% | 20.4% | 59.1% |
| ROE % | — | — | — | 2112.4% | 91.8% | 80.3% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 0.46 | 6.08 | 0.74 | — | — | 22.61 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 793 | 60 | 493 | — | — | 16 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 0.81 | 13.16 | — | — | — | — |
Distribuția activelor și pasivelor · 2024
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "EUROSERVICES CLEANING" pentru perioada 2019–2024 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 31.2% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 48.2% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 0.06 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.
Scorul de bonitate BBB (52 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
EUROSERVICES CLEANING SRL a participat la 56 proceduri de achiziții publice, dintre care 56 prin licitație competitivă. A câștigat 4 proceduri, în valoare totală de 1 751 352 MDL.
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.