IDNO: 1019600051388
ActivTAGÎRȘ DENTAL PASSION SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 07.11.2019, cu sediul în CHIȘINĂU BOTANICA. Compania este identificată prin codul IDNO 1019600051388 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de TAGÎRȘ DUMITRU. Capitalul social este deținut de TAGÎRȘ DUMITRU (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), TAGÎRȘ DENTAL PASSION SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.480.531 lei și un profit net de 1.574.583 lei, având 1 angajat. Scorul de bonitate estimat este 79/100 (clasa AA).
+373 68 ●●● ●●●
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2043, CHIȘINĂU BOTANICA, mun. Chișinău, Doctor Tudor Strișca, 8/1, ap.(of.) 44
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: C3250 — Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
4.5 M MDL
15.4% vs 2024Profit net 2025
1.6 M MDL
42.7% vs 2024Total Active
3.7 M MDL
1 salariațiCapital Propriu
3.7 M MDL
ROE 42.5%Scor Bonitate
79/100
AA · Risc scăzutTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | — | 29 K | 19 K | 1.3 M | 1.7 M | 1.6 M | 1.5 M |
| Active circulante | 45 K | 817 K | 842 K | 2.4 M | 869 K | 2.3 M | 2.2 M |
| Total Activ | 45 K | 846 K | 862 K | 3.6 M | 2.5 M | 3.9 M | 3.7 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 43 K | 838 K | 829 K | 3.3 M | 2.5 M | 3.8 M | 3.7 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii curente | 2 K | 8 K | 33 K | 313 K | 1 K | 85 K | 2 K |
| Total Datorii | 2 K | 8 K | 33 K | 313 K | 1 K | 85 K | 2 K |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 45 K | 934 K | 3.5 M | 5.6 M | 5.2 M | 5.3 M | 4.5 M |
| Costul vânzărilor | — | — | 285 K | 1.5 M | 2.0 M | 1.5 M | 1.8 M |
| Profit brut | 45 K | 934 K | 3.2 M | 4.1 M | 3.2 M | 3.8 M | 2.7 M |
| Rezultat operațional | 44 K | 875 K | 2.8 M | 3.8 M | 2.5 M | 3.1 M | 1.8 M |
| Profit net | 43 K | 837 K | 2.7 M | 3.3 M | 2.2 M | 2.7 M | 1.6 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 19.40 | 105.02 | 25.79 | 7.55 | 610.65 | 26.95 | 1281.41 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | 105.00 | 17.15 | 7.16 | 576.42 | 26.87 | 1260.97 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 19.40 | 0.01 | 7.73 | 2.84 | 278.80 | 19.23 | 1053.74 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 5.2% | 0.9% | 3.8% | 8.6% | 0.1% | 2.2% | 0.0% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.95 | 0.99 | 0.96 | 0.91 | 1.00 | 0.98 | 1.00 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 100.0% | 100.0% | 91.9% | 73.2% | 60.9% | 72.1% | 59.6% |
| Marjă netă % | 94.8% | 89.6% | 76.4% | 58.9% | 42.5% | 51.9% | 35.1% |
| ROA % | 94.8% | 99.0% | 311.6% | 91.4% | 87.2% | 71.1% | 42.5% |
| ROE % | 100.0% | 99.9% | 323.9% | 100.0% | 87.3% | 72.7% | 42.5% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | — | 1.01 | 12.45 | 41.65 | 229.72 | 50.66 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | — | 361 | 29 | 9 | 2 | 7 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | — | 1.14 | 11.43 | 4.17 | 12.24 | 8.16 | 12.38 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "TAGÎRȘ DENTAL PASSION" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri a scăzut cu 15.4% față de 2024, ceea ce necesită monitorizare atentă.
Marja netă de 35.1% reflectă o profitabilitate solidă.
Lichiditatea curentă de 1281.41 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate AA (79 puncte) indică un profil financiar excelent, cu risc scăzut pentru creditori și parteneri.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).