Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciPANDATUR SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 22.04.2010, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1010600013846 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de CURMEI ION. Capitalul social este deținut de CURMEI ION (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Tipărirea altor publicaţii (cărţi, broşuri etc). Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), PANDATUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 361.170.623 lei și un profit net de 2.243.812 lei. Scorul de bonitate estimat este 22/100 (clasa B).
+373 22 ●●● ●●●
+373 60 ●●● ●●●
+373 60 ●●● ●●●
+373 68 ●●● ●●●
inf●●@●●●●●●●●.md
ofe●●●@●●●●●●●●.md
Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.
Hartă bazată pe adresa: MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Ginta Latină, 15/2, ap.(of.) 19
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: N7912 — Activităţi ale tur-operatorilor · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
361.2 M MDL
6.1% vs 2024Profit net 2025
2.2 M MDL
0.5% vs 2024Total Active
64.7 M MDL
Capital Propriu
10.9 M MDL
ROE 20.6%Scor Bonitate
22/100
B · Risc f. ridicatTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 425 K | 274 K | 389 K | 370 K | 253 K | 1.4 M | 1.1 M |
| Active circulante | 10.7 M | 8.3 M | 14.4 M | 20.7 M | 31.7 M | 39.1 M | 63.5 M |
| Total Activ | 11.2 M | 8.6 M | 14.8 M | 21.0 M | 31.9 M | 40.5 M | 64.7 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 803 K | 1.6 M | 2.8 M | 6.4 M | 11.8 M | 14.1 M | 10.9 M |
| Datorii termen lung | — | — | — | — | 1.1 M | 1.3 M | 11.3 M |
| Datorii curente | 10.4 M | 7.0 M | 12.0 M | 14.7 M | 19.0 M | 25.0 M | 42.5 M |
| Total Datorii | 10.4 M | 7.0 M | 12.0 M | 14.7 M | 20.1 M | 26.3 M | 53.8 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 92.4 M | 26.4 M | 122.0 M | 210.1 M | 296.5 M | 340.3 M | 361.2 M |
| Costul vânzărilor | 84.5 M | 23.3 M | 114.6 M | 194.6 M | 273.7 M | 311.4 M | 323.5 M |
| Profit brut | 7.8 M | 3.1 M | 7.4 M | 15.5 M | 22.8 M | 28.9 M | 37.6 M |
| Rezultat operațional | 2.6 M | 1.1 M | 2.4 M | 5.4 M | 9.5 M | 3.7 M | 2.6 M |
| Profit net | 1.8 M | 774 K | 1.9 M | 3.9 M | 6.9 M | 2.2 M | 2.2 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.04 | 1.19 | 1.20 | 1.41 | 1.66 | 1.56 | 1.50 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | 1.01 | 1.16 | 1.17 | 1.40 | 1.65 | 1.55 | 1.49 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.06 | 0.26 | 0.09 | 0.12 | 0.03 | 0.51 | 0.11 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 92.8% | 81.6% | 81.3% | 69.7% | 62.9% | 65.0% | 83.1% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.07 | 0.18 | 0.19 | 0.30 | 0.37 | 0.35 | 0.17 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 8.5% | 11.7% | 6.1% | 7.4% | 7.7% | 8.5% | 10.4% |
| Marjă netă % | 2.0% | 2.9% | 1.5% | 1.8% | 2.3% | 0.7% | 0.6% |
| ROA % | 16.1% | 9.0% | 12.6% | 18.3% | 21.7% | 5.5% | 3.5% |
| ROE % | 224.2% | 49.1% | 67.5% | 60.4% | 58.4% | 15.8% | 20.6% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | 270.06 | 116.79 | 425.69 | 897.18 | 1035.60 | 1198.35 | 1071.18 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 11.23 | 4.82 | 9.95 | 23.47 | 13.86 | 14.62 | 7.63 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "PANDATUR" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 6.1% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 0.6% este scăzută și indică presiune asupra profitabilității.
Lichiditatea curentă de 1.50 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate B (22 puncte) indică un risc financiar foarte ridicat. Sunt necesare măsuri urgente de restructurare.
Recomandări:
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.
PANDATUR SRL a participat la 1 proceduri de achiziții publice, dintre care 1 prin atribuire directă. A câștigat 1 proceduri, în valoare totală de 28 591 MDL.
Compania apare și ca autoritate contractantă în 1 proceduri (nu sunt incluse mai sus).
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Denumire licitație
Autoritate contractantă
Sumă
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.
Se încarcă...
Se încarcă...
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.