Publicitate
Publicitate prin bannere aiciPublicitate
Publicitate prin bannere aiciPANDATUR COMPANY SRL este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 15.01.2018, cu sediul în CHIȘINĂU CIOCANA. Compania este identificată prin codul IDNO 1017600053012 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de LISNEVSCHI VICTORIA. Capitalul social este deținut de CURMEI ION (100,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Alte transporturi terestre de călători n.c.a.. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), PANDATUR COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 73.966.515 lei și un profit net de 4.640.132 lei, având 12 angajați. Scorul de bonitate estimat este 53/100 (clasa BBB).
Nu sunt disponibile date de contact.
Niciuna listată
Hartă bazată pe adresa: MD-2044, CHIȘINĂU CIOCANA, mun. Chișinău, Ginta Latină, 15/2, ap.(of.) 19
Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.
Acoperire: N7912 — Activităţi ale tur-operatorilor · vezi toate companiile din domeniu
Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).
Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova
Venituri 2025
74.0 M MDL
13.1% vs 2024Profit net 2025
4.6 M MDL
178.4% vs 2024Total Active
11.4 M MDL
12 salariațiCapital Propriu
7.2 M MDL
ROE 64.7%Scor Bonitate
53/100
BBB · Risc mediuTendințe pe 7 ani · valori în MDL
Valori în MDL · M = milioane, K = mii
Activ
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 23 K | 14 K | 6 K | 34 K | 57 K | 60 K | 37 K |
| Active circulante | 1.7 M | 1.7 M | 2.0 M | 3.1 M | 3.8 M | 6.6 M | 11.3 M |
| Total Activ | 1.8 M | 1.7 M | 2.0 M | 3.1 M | 3.9 M | 6.7 M | 11.4 M |
Pasiv
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Capital Propriu | 372 K | 384 K | 570 K | 1.3 M | 1.9 M | 3.5 M | 7.2 M |
| Datorii termen lung | 20 K | 20 K | 20 K | 20 K | 271 K | 499 K | 1.0 M |
| Datorii curente | 1.4 M | 1.3 M | 1.4 M | 1.8 M | 1.7 M | 2.6 M | 3.2 M |
| Total Datorii | 1.4 M | 1.3 M | 1.5 M | 1.9 M | 2.0 M | 3.1 M | 4.2 M |
Profit & Pierdere
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri din vânzări | 21.7 M | 4.4 M | 18.2 M | 37.9 M | 51.9 M | 65.4 M | 74.0 M |
| Costul vânzărilor | 19.8 M | 3.8 M | 17.3 M | 36.3 M | 48.9 M | 61.4 M | 66.3 M |
| Profit brut | 1.9 M | 666 K | 896 K | 1.7 M | 3.0 M | 4.0 M | 7.6 M |
| Rezultat operațional | 438 K | 18 K | 220 K | 823 K | 2.1 M | 1.9 M | 5.3 M |
| Profit net | 373 K | 12 K | 176 K | 722 K | 1.8 M | 1.7 M | 4.6 M |
Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova
Structura costurilor · valori în MDL
Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc
| Indicator | Prag optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | > 1.5 | 1.27 | 1.30 | 1.41 | 1.67 | 2.23 | 2.50 | 3.56 |
| Lichiditate rapidă | > 1.0 | — | 1.28 | 1.40 | 1.67 | 2.23 | 2.50 | 3.55 |
| Lichiditate imediată | > 0.3 | 0.89 | 0.82 | 0.85 | 1.13 | 1.39 | 1.38 | 0.87 |
| Rata datoriilor % | < 50% | 78.8% | 77.5% | 72.0% | 59.7% | 51.2% | 47.0% | 36.9% |
| Autonomie financiară | > 0.5 | 0.21 | 0.23 | 0.28 | 0.40 | 0.49 | 0.53 | 0.63 |
Marje și rate de rentabilitate
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă brută % | 8.6% | 15.0% | 4.9% | 4.4% | 5.8% | 6.1% | 10.3% |
| Marjă netă % | 1.7% | 0.3% | 1.0% | 1.9% | 3.5% | 2.5% | 6.3% |
| ROA % | 21.2% | 0.7% | 8.7% | 23.0% | 46.7% | 24.9% | 40.8% |
| ROE % | 100.4% | 3.2% | 30.9% | 57.2% | 95.5% | 47.1% | 64.7% |
Eficiența utilizării activelor
| Indicator | Optim | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rotația stocurilor (ori/an) | > 6 | — | 182.87 | 1505.86 | 7879.01 | 7164.03 | 7576.12 | 7761.42 |
| Durata stocajului (zile) | < 60 | — | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rotația creanțelor (ori/an) | > 8 | 42.14 | 7.37 | 23.12 | 38.07 | 36.36 | 22.14 | 15.18 |
Distribuția activelor și pasivelor · 2025
Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie
Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt
Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile
Analiza performanței financiare a companiei Societatea cu Răspundere Limitată "PANDATUR COMPANY" pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.
Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 13.1% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.
Marja netă de 6.3% se situează la un nivel moderat.
Lichiditatea curentă de 3.56 este confortabilă (prag recomandat: 1.5).
Scorul de bonitate BBB (53 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.
Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.
Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.
| Indicator | Cod | An | An |
|---|---|---|---|
| Active imobilizate | 020 | 1 234 567 | 1 345 678 |
| Active circulante | 190 | 987 654 | 1 012 345 |
| Total active | 410 | 2 222 221 | 2 358 023 |
Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.
Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).
Publicitate
Publicitate prin bannere aiciAdăugați datele de contact pentru această companie. Echipa noastră va verifica informațiile înainte de publicare.