indice logo
Login

Întreprinderea Mixtă LEUTIS S.R.L.

Activ IDNO: 1002600040069
Contribuabil mare 2025–2026
MD-2012, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, A. Pușkin, 32 Înființat: 20.06.2001

Întreprinderea Mixtă LEUTIS S.R.L. – profil companie

Întreprinderea Mixtă LEUTIS S.R.L. este o entitate juridică din Republica Moldova, înregistrată sub forma „Societate cu răspundere limitată” la data de 20.06.2001, cu sediul în CHIȘINĂU RÎȘCANI. Compania este identificată prin codul IDNO 1002600040069 și are în prezent statut activ. Funcția de administrator este deținută de DOBÎNDA LIUDMILA. Capitalul social este deținut de KILOVATÎI LEONID (40,00%), DOBÎNDA LIUDMILA (20,00%), KILOVATÎI ALEXANDR (40,00%). Domeniul principal de activitate declarat este: Activităţi ale agenţiilor turistice. Conform ultimei situații financiare disponibile (2025), Întreprinderea Mixtă LEUTIS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 109.977.411 lei și un profit net de 29.888.123 lei. Scorul de bonitate estimat este 52/100 (clasa BBB).

Date Generale

IDNO: 1002600040069
Cod CUIIO 38468929
Activitate (CAEN) I5510
Forma Juridică Societate cu răspundere limitată
Data Înregistrării: 2001-06-20
Adresă: MD-2012, CHIȘINĂU RÎȘCANI, mun. Chișinău, A. Pușkin, 32
Cod ATU: 150

Contacte

+373 22 ●●● ●●●

+373 22 ●●● ●●●

+373 22 ●●● ●●●

+373 22 ●●● ●●●

+373 22 ●●● ●●●

+373 60 ●●● ●●●

+373 79 ●●● ●●●

com●●●●●●●●●@●●●●.ru

inf●●@●●●●●●●.md

evg●●●●●●●●●●●●●●●@●●●●●.com

Autentificare

Autentifică-te pentru numărul și emailul complet, plus website-uri și rețele sociale.

Administratori

Liderii pieții conform anului 2025

Top 10 companii, după criteriile alese mai jos.

Acoperire: I5510 — Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare · vezi toate companiile din domeniu

  1. #1 LEOGRAND HOTEL SRL 286 967 118 MDL
  2. #2 Întreprinderea Mixtă LEUTIS S.R.L. 109 977 411 MDL
  3. #3 CASTEL MIMI WINE RESORT SRL 74 859 729 MDL
  4. #4 LUX HOSPITALITY SRL 53 975 544 MDL
  5. #5 VisPas și Co SRL 51 733 310 MDL
  6. #6 S. C. CORIAP S.R.L. 43 751 504 MDL
  7. #7 THE PLACE SRL 38 294 672 MDL
  8. #8 S. C. DALOMITES S.R.L. 35 974 181 MDL
  9. #9 CLUB HOTEL RICHMOND SRL 34 656 557 MDL
  10. #10 LUNIMAR PRIM SRL 31 608 184 MDL

Compania ta este în top 10 (evidențiată mai sus).

1

Sumar Executiv

Indicatori cheie · 2025 · Sursa: BNS Moldova

Venituri 2025

110.0 M MDL

5.3% vs 2024

Profit net 2025

29.9 M MDL

6.8% vs 2024

Total Active

332.6 M MDL

Capital Propriu

296.0 M MDL

ROE 10.1%

Scor Bonitate

52/100

BBB · Risc mediu
2

Evoluție Financiară

Tendințe pe 7 ani · valori în MDL

Venituri, cheltuieli și profit

Active, Datorii & Capital Propriu

Număr de salariați

3

Bilanț Comparativ

Valori în MDL · M = milioane, K = mii

Activ

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Active imobilizate 348.8 M 352.6 M 359.0 M 354.2 M 350.3 M 318.4 M 316.4 M
Active circulante 21.3 M 19.1 M 11.6 M 15.4 M 14.1 M 18.5 M 16.1 M
Total Activ 370.1 M 371.8 M 370.5 M 369.6 M 364.4 M 336.8 M 332.6 M

Pasiv

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Capital Propriu 186.6 M 196.6 M 212.0 M 223.8 M 252.5 M 273.0 M 296.0 M
Datorii termen lung 10.8 M 11.9 M 9.6 M 10.6 M 11.6 M — —
Datorii curente 172.7 M 163.3 M 148.9 M 135.1 M 100.3 M 63.8 M 36.6 M
Total Datorii 183.5 M 175.2 M 158.5 M 145.7 M 111.9 M 63.8 M 36.6 M

Profit & Pierdere

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Venituri din vânzări 61.5 M 32.3 M 48.9 M 82.7 M 98.6 M 104.5 M 110.0 M
Costul vânzărilor 31.5 M 20.4 M 29.0 M 47.1 M 60.2 M 67.6 M 81.0 M
Profit brut 30.0 M 11.9 M 19.8 M 35.7 M 38.5 M 36.9 M 29.0 M
Rezultat operațional 26.7 M 11.2 M 18.2 M 36.8 M 39.0 M 36.8 M 34.2 M
Profit net 23.4 M 10.0 M 15.8 M 32.2 M 34.6 M 32.1 M 29.9 M

Sursa: Situațiile financiare depuse la BNS Moldova

4

Cheltuieli Operaționale

Structura costurilor · valori în MDL

5

Lichiditate & Solvabilitate

Verde ≥ prag optim · Galben = atenție · Roșu = risc

Indicator Prag optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Lichiditate curentă > 1.5 0.12 0.12 0.08 0.11 0.14 0.29 0.44
Lichiditate rapidă > 1.0 0.08 0.08 0.03 0.07 0.08 0.18 0.27
Lichiditate imediată > 0.3 0.01 0.01 0.01 0.01 0.00 0.02 0.03
Rata datoriilor % < 50% 49.6% 47.1% 42.8% 39.4% 30.7% 18.9% 11.0%
Autonomie financiară > 0.5 0.50 0.53 0.57 0.61 0.69 0.81 0.89

Evoluție lichiditate

6

Profitabilitate

Marje și rate de rentabilitate

Indicator 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Marjă brută % 48.8% 37.0% 40.6% 43.1% 39.0% 35.3% 26.4%
Marjă netă % 38.1% 30.9% 32.3% 38.9% 35.1% 30.7% 27.2%
ROA % 6.3% 2.7% 4.3% 8.7% 9.5% 9.5% 9.0%
ROE % 12.5% 5.1% 7.4% 14.4% 13.7% 11.7% 10.1%

Evoluție marje

7

Indicatori de Activitate

Eficiența utilizării activelor

Indicator Optim 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
Rotația stocurilor (ori/an) > 6 4.19 3.66 4.50 7.27 9.18 9.70 13.16
Durata stocajului (zile) < 60 87 100 81 50 40 38 28
Rotația creanțelor (ori/an) > 8 5.03 2.55 12.84 11.79 14.93 10.05 12.26
8

Structura Bilanțului

Distribuția activelor și pasivelor · 2025

Structura Activului

Structura Pasivului

9

Scor Bonitate

Rating financiar calculat pe baza indicatorilor cheie

0255075100
BBBBBBAAAAAA
BBB · 52 / 100 · Bonitate satisfăcătoare
4/25
Lichiditate
0.44
22/25
Solvabilitate
89.0%
25/25
Profitabilitate
27.2%
1/25
Rentabilitate
10.1%
Scala de rating bonitate
AAA
85–100
AA
70–84
A
55–69
BBB
40–54
BB
25–39
B
0–24
10

Analiza Datoriilor

Evoluția datoriilor pe termen lung și scurt

Structura datoriilor (MDL)

Rata datoriilor (%)

11

Concluzii & Recomandări

Analiză auto-generată pe baza datelor financiare disponibile

Analiza performanței financiare a companiei Întreprinderea Mixtă "LEUTIS" S.R.L. pentru perioada 2019–2025 a fost realizată pe baza situațiilor financiare depuse la Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova.

Cifra de afaceri prezintă o creștere semnificativă de 5.3% față de anul anterior, indicând extinderea activității comerciale.

Marja netă de 27.2% reflectă o profitabilitate solidă.

Lichiditatea curentă de 0.44 este sub pragul critic (1.0) – risc de incapacitate de plată pe termen scurt.

Scorul de bonitate BBB (52 puncte) este satisfăcător, însă există indicatori care necesită îmbunătățire.

Recomandări:

  • Îmbunătățirea lichidității prin gestionarea mai eficientă a datoriilor curente.

Disclaimer: Această analiză este generată automat pe baza datelor publice disponibile și are caracter informativ. Nu constituie consultanță financiară sau de investiții. Datele pot fi incomplete sau pot diferi față de situațiile financiare consolidate ale companiei.

12

Rapoartele complete

Toate liniile din declarațiile financiare, an de an.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea raportul complet.

Valori în lei (MDL) din situațiile financiare oficiale. Pentru fiecare an: soldul la finele perioadei (bilanț) și totalul perioadei (profit și pierdere).

Licitații publice

Achiziții publice (MTender) la care compania a participat, conform datelor oficiale.

112
Participări
99
Câștigate
8 330 741 MDL
Valoare câștigată
13.10.2026
Ultima activitate

Întreprinderea Mixtă LEUTIS S.R.L. a participat la 112 proceduri de achiziții publice, dintre care 77 prin atribuire directă și 35 prin licitație competitivă. A câștigat 99 proceduri, în valoare totală de 8 330 741 MDL.

Autentificare

Trebuie să fii autentificat pentru a vedea licitațiile publice.